suuvedestä

Apua

Olen nyt juonut tavallista marketista ostettua suuvettä muutaman päivän, enkä ole huomannut mitään parannusta hengitykseni raikkauden suhteen. Otan aamuin illoin korkillisen ja purskuttelen sitä minuutin verran ennen nielaisua.

Voiko olla ettei vatsa ole vielä aivan täysin tottunut suuveteen, kun olen tuntenut hieman vatsakipuja näinä päivinä, voiko johtua tästä?

Muilla vastaavanlaisia ongelmia? Kuinka kauan suuvettä täytyy käyttää että alkaa hengitys raikastua?

Kiitos

10

5531

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se..

      Plakki. Luuletko,että purskuttelu jollakin suuvedellä poistaa bakteeripeitteen?

      Plakki=miljoonia bakteereita=bakteereiden mätänemisprosessi oheistuotteet HAISEVAT eli se aiheuttaa suuhun pahaa hajua ja makua.

      Mikään lääke ei bakteeripeitteeseen tehoa, koska se ei poista plakkia eli ainoa hoito on hyvä suuhygenia.

      Kokeileppa hammasharjaa: harjaukset aamulla ja illalla(huolellisesti)ja muista myös ne hammasvälit, koska mikään ham.harja ei sinne hammasväliin mahdu(ham.väleihin kaikki mömmö pakkaantuu)ja putsaa myös kieltä.

    • keijoioeo

      Suuvettä ei niellä

    • pipiiiii

      suuvettä ei todellakaan niellä!! Melkein sama olis jos söisit hammastahnaa tuubista suoraan!Varmasti menee maha sekasin..Ne on vissiin myrkyllisiäkin jossain määrin jos niitä nielee..Hammastahnakin syljetään pois. Ksylitoli on laksatiivinen aine, ja fluori ei ole terveellistä syötynä.Tämä mun käsitys asiasta. Hampaiden välit kannattaa putsata kunnolla, ja jos sulla on nielurisat tallella, niin kurkkaappa ettei niissä ole "proppuja" eli vaaleita kokkareita..ne ne vasta haiseekin!!!

    • tosissas..

      Eihän suuvettä niellä...
      Siirry apteekin suuvesiin.

    • Anonyymi

      Mitä jo 11v nielaisee suu vettä

    • Anonyymi

      Juonut suuvettä!!! Ei suuvettä juoda eikä niellä. Siitä saa vatsan kipeäksi.

      Harjaa hampaat aamuin ja illoin perusteellisesti, myös hammasvälit. Suuvettä ei tarvita, ellei hammaslääkäri sitä tilapäisesti määrää.

      Mene hammaslääkäriin, sinulla on ientulehdus, jos suu haisee.

    • Anonyymi

      Ajattelin vaan, onko aloittaja tutkinut, onko perse raikastunut?

      • Anonyymi

        Hahs


    • Anonyymi

      Tilaa aika hamamsläkrin.Susasi voi olla hampaissa paljon plakkia,joka haisee ja lopulta johtaa hampaan irtoamiseen.Plakki on ien taskun sisällä et näe sitä ja tupakoitsijoilla nimen omaan.Suuvesi ei auta siihen eikä suositeltavakan käytää suu vettä.

    • Anonyymi

      En usko sinua. luulen, että sinä se olet, joka trollaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      40
      6973
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3938
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3320
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2929
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2706
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2238
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2196
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2143
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2067
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      39
      2020
    Aihe