Entäs tosi

"Myös keksittyjen tarinoiden, joiden motiivina on kiihottaminen kansanryhmää vastaan, kirjoittaminen palstoille on kielletty."
3144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tarua ihmeellisempää tässäkin asiassa, mutta ei ole polittisesti korrektia kertoa negatiivisista kokemuksista.
Ainoastaan iloisista kansojen kohtaamisista on sallittua raportoida - olkoonkin vaikka keksityjä!

Äänestä

Voisiko sen otsikon mitenkään kirjoittaa oikein, yhteen sarakkeeseen?

Nyt jää epäselväksi, kysytäänkö tässä tositarinoiden kirjoittamisen pakannallisuudesta, vai lainataanko vain
ettei sääntöjä:
ei saa kirjoittaa samanlaista skeidaa, kuin forumin EP.



.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tarinoiden ? kirjoitti:

"Myös keksittyjen tarinoiden, joiden motiivina on kiihottaminen kansanryhmää vastaan, kirjoittaminen palstoille on kielletty."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu