autoveron lasku EI MENE LÄPI

hallituksen rivit repeilevät, Tehy palkat maksavat liikaa, veroa ei voi laskea. Miten käy tilattujen autojen?
2967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Autojen hinnat dieseleitä lukuunottamatta laskivat niin vähän, että suurempaa merkitystä sillä ei autojenostoon ole.

Menis vaan äänestyksessä nurin tai korjaisivat ainakin hiilidioksidipääsön rajoja alemmaksi!

Äänestä

ymmärrä nyt ääliö, ettei valtio maksa tehyläisten palkankorotuksia. Kunnat ovat työnantajia ja korotukset ovat kuntien taloudesta pois.
Arvaa, mistä kunnat nämä ylimääräiset menot kattavat?
Katso verokortistasi kunnallisveron kohdalta - sinä se maksat tehyläisten palkankorotukset!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voivovivoi kirjoitti:

hallituksen rivit repeilevät, Tehy palkat maksavat liikaa, veroa ei voi laskea. Miten käy tilattujen autojen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu