Viime tiistaina ilmestyi

Mohikaani_27

RistinVoitto-lehti. Lehden keskiaukeamalla oli todennäköisesti palossa tuhoutunut roskais.

Liekö poltettu IsossaKirjassa, vai missä?

Kuitenkin siinä on mainio esimerkki siitä, että omavanhurskaus ja omat lakipohjaiset, tai muuten vaan omista hyvistä töistä joilla ehkä yritetään tyydyttää Jumalan hyväksyntä, ja sillä perusteella pyrkiä taivaaseen.

Ne palaa aivan kuin tuo roskis, Jeesuksen ristin työn ja Hänen ansioden valossa, taivas saadaan ainoastaan ARMOSTA, Jeesuksen veren kautta uskossa omistettuna saadaan lahja vanhurskaus, lahja saadaan, ei ansaita.
Kaikki omat tekemiset palaa aivan kuin tuosta keskiaukeaman kuvasta voimme nähdä

"< Omat ansiot turhuutta roskaa vaan, kiinnä katseesi kuolevaan Karitsaan, sieltä löytävi voiman sun henkesi, kädet rakkahat arpia kantavat, ylivuotaen siunaavat.>"

7

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turhaa sinä roskakorien polttajia puolustelet sillä niille on maallinen laki kuten muillekin rikoksille joten tuollassia tuhotöitä ei kannata harrastaa taivaaseen päästäkseen.

      Meinaat että roskakorien polttamisella ei pelkästään pääse taivaaseen vaan pitää siinä sivussa uskoa satuja.

      On aika sairaita ajatuksia sulla.

      • merim.raimo

        Siitä nyt ei liene kenelläkään epäilystä,mikä on Pekun matkan päämäärä? Ittehän on ostanut lipun.


      • merim.raimo kirjoitti:

        Siitä nyt ei liene kenelläkään epäilystä,mikä on Pekun matkan päämäärä? Ittehän on ostanut lipun.

        mikä se päämäärä on ja millainen paikka on kyseessä.


      • Työmies2 kirjoitti:

        mikä se päämäärä on ja millainen paikka on kyseessä.

        ja sinne joutuu,jos ei usko JEESUSTA JUMALAN POJAKSI JA OTA HÄNTÄ ASUMAAN SYDÄMEEN,se on lippu taivaaseen


      • tyhmä, vai lossaatko vaan ?


      • Mohikaani_27 kirjoitti:

        tyhmä, vai lossaatko vaan ?

        arvostelin aloituksessasi olevaa juttuasi.

        Itsehän siellä spekuloit että roskisten polttaminen ei riitä taivaaseen pääsyyn vaan tarvitaan myös uskoa.


      • aksu521 kirjoitti:

        ja sinne joutuu,jos ei usko JEESUSTA JUMALAN POJAKSI JA OTA HÄNTÄ ASUMAAN SYDÄMEEN,se on lippu taivaaseen

        No mitä se kadotus tarkoittaa? Millaiseen paikkaan sitä joudutaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      200
      4363
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      100
      2902
    3. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      21
      2845
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      92
      2654
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2347
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      57
      2295
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      33
      2107
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      20
      2072
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      2001
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      87
      1999
    Aihe