Katsoin eilen Iltalehden ja huomasin, että taas oli äiti yrittänyt tappaa lapsensa. Monta tapausta on sattunut, joissa äiti on onnistunut teossaan. Taitaa äidit tarvita psykiatria.
Äidit voivat huonosti
näinkö?
3286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
avun tarpeesta puhuttu paljonkin, mutta ei ole ketään tarpeeksi kiinnostanut, että asialle tehtäisiin jotain. Ei koske tietysti esim. suurituloisia yksinhuoltajia, mutta niitä vähemmän suurituloisia ja työttömiä, jotka elävät reilusti alle EU:n köyhyysrajan, on paljonkin.
Jopa tutkimuksilla on osoitettu, miten jatkuva köyhyys lisää mielenterv.ongelmia, mutta ei nyky-yhteiskunta sellaisesta välitä.
niukkuutta perustoimeentulosta.
Vanhanen näyttivät jälleen naisille, mikä on naisen paikka, pysykää miesten vallan alla hiljaa, rasittuneina ja köyhinä, väliäkö sillä voivatko lapsenne hyvin.