karmaisevat verhoamattomat ateistin kasvot, jotka julistivat suu vaahdossa ateistista hurkautta, psyko-terroria, jonka mukaan kaikella on hinta ja mikään ei ole väärin, kunhan se palvelee ateistisia ideologisia päämäriä, kirkon ja uskon vastustusta. Se oli karmea näky.
Olen nähnyt
Kultainen Taateli
13395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
lukuisia pontentiaalisia jumalankaltaisten kirjoituksia ja kirjoituksesi on myös sellainen.
Kai automaattiase ja 600 000 patia löytyy:-)
Hanki sinäkin elämä.
että,
onko olemassa edes yhtä sellaista rikosta, perversiota tai saatanallista tekoa, jota joku kristitty ei aikojen saatossa ole tehnyt?
Tuleeko sinulle mieleen edes yksi sellainen paha teko?
vaikean kysymyksen.
Tässä saattaa tovi jos toinenkin vierähtää vastausta etsiessä. Hmmh. Mietintämyssy päähän ja napanteri aivoverenkierron edistämiseksi voisi auttaa.
Vaikka epäilen, että vastausta ei siltikään löydy.
Eikö sellaista kirjaa ole kirjoitettu kuin: Rikokset, joihin yksikään kristitty ei ole koskaan syyllistynyt? Eikö?
että sellainen kirja kuin " Rikokset, joihin yksikään kristitty ei ole koskaan syyllistynyt" on kirjoitettu. Taistelee lyhyydessään "Italialaisten sotasaavutukset Toisessa Maailmansodassa" kanssa.
Mutta ihan vakavissaan, niin ei taida löytyä sitä rikosta, jota ei olisi tehty. Ristiretkiläiset syyllistyivät jopa kannibalismiin.
Napanderit ovat aina hyvä ajatus. Se johtaa ajatukset Mauille...:P
sen verran, että kirjoitin kerran teoksen, nimeltään "Käsikirja konepokerin pelaajalle".
Teos alkaa lauseella: "Älä pelaa" ja sen on myös sen viimeinen lause. Annoin naapurille lahjaksi.
Olisko kolmas napanteri menossa, ei ole tullut laskettua, mutta jotain lämmikettä pitää saada, kun ulkona ropsuu kylmää ja märkää taivaan täydeltä. Prkl.
Lyhyt ja ytimekäs, ja aivan totta. En ole koskaan ymmärtänyt nettipokeria, koska millä ilveellä siihen jakoon voisi edes luottaa. Toinen juttu on, että avoin pokeri menee aivan tod.näk. -laskennaksi, jossa kone voittaa aina.
Umpipokeri kaveriporukassa on sitten aivan eri asia. Varsinkin jos ei pelata liian isoilla panoksilla, eli hävinnytkin pystyy vastaamaan huutoonsa.
Täällä suli lumi ja tuli uusi lumi saman vuorokauden puolella. Ois vieläpä talkkarihuki päällä, joten päätin sammuttaa kaikki valot ja leikkiä kuollutta. Works everytime:)
Miten, pitäiskös sitä ottaa uusi atakki kohti hawajia esim. Viking-loton tai kenon muodossa?
ymmärtänyt väärin, vai eikö nyt olekaan tavallisessa lotossa kahta milliä? Onko se vikinglotossa? Perskutarallaa, siitä kun ei ikinä mitään saa.
Miten sinä muuten voisit konepokerista mitään ymmärtääkään kun lottokin tuotti vaikeuksia. Minä sain sentäs 36 euroa, joskin sijoittamani summan jälkeen siitä ei moneen tuokolliseen mallasjuomaa paikallisessa jäänyt.
Kenosta en ymmärrä mitään, raviveikkauksen teen joko nimien mukaan tai sitten isken silmät kiinni sormella johonkin kohtaan. Ihan yhtä toimiva metodi kuin mikä muu hyvänsä.
Joo, haaveita ei jätetä. Kyllä se lämpimien vesien ja terästettyjen hedelmäjuomien reissu vielä toteutuu. Jos ei meille, niin ainakin jollekin toiselle.
Huomenna Helsinkiin junalla pippaloihin ja katsomaan jos jesse läpsyttelee narusandaaleissa vastaan. On kuulemma Sipoon Nesteellä nähty.
Baitövei, nettipokerissa on ihan sama mitä laitat kiinni. Se antaa jos antaa, mutta useimmiten ei.
ovat siinä tavallisessa lotossa, josta minä en ole saanut 25 vuoteen yhtään mitään. Osittain syynä voi olla se, etten ole edes pelannut (re: your book's idea).
Vikingistä olen joskus jotain pientä voittanutkin. Keno on täyttä hebreaa, joten siihen kannattais varmaan satsata. Taitolajit, hevostelut ja veikkaukset, voi suosiolla luovuttaa. Menee mäkeen aivan satavarmasti. Jos ei satu tuntemaan pelin erotuomaria.
Hmmm, hassua että tyypit pelaavat korttia näkemättä pakkaa ja jakajaa. ja sitten ihmettelevät, kun häviävät. Samoin on tietty hassua, että ihmiset pelaavat Veikkauksen pelejä, ja ihmettelevät, kun häviävät. Mutta ajanvietteenä tietenkin ihan okei.
Jos haluamme Mauille meidän pitäisi perustaa oma nettipeli:)
kyllä minä kimppaan tulen, mutta nämä tekniset asiat ei oikein meikäläiseltä luonnistu. Olen enemmän näitä kirjallisuusihmisiä.
Saiskos sillä nettipelillä laillisesti huijattua pelihulluilta rahat? Niin Veikkauskin tekee.
"Met vaatimme tasa-arvoisia oikeuksia tyhmien uneksijoiden huijaamiseen". Hyvä slogan, eikö vaan?
Muuten oletko vielä pimeässä peiton alla läppäriä naputtelemassa, ettei vaan tarvitse lähteä lunta lapioimaan? Fiksu veto!
"Muuten oletko vielä pimeässä peiton alla läppäriä naputtelemassa, ettei vaan tarvitse lähteä lunta lapioimaan?"
Peiton ja kilven alla pimeässä kyllä, mutta kone on vanha ja hidas pöytäkone. Niin hidas, että viruksetkin kuolevat liikunnan puutteeseen. Just sopiva vekotin mulle siis.
No joo, kaikenlaisia hawajin matkan mahdollistavia suunnitteluja lämpimikseni teen. Onhan se aika mielenkiintoista, että virtuaalisia huonekalujakin voi nykyään varastaa. Kuten se Habbo-juttu osoitti. Ei uskonnot ole ainoa laillinen tapa rosvota ihmisiä.
Mutta meikä lähtee töllön pariin nyt kohta. Koeta vältellä jesuiittoja junassa ja perillä kanssa:D
viikonloppuja!
Moraalittomien uskonnottomien juhliin olen menossa. Ja sen jälkeen katsastamaan silmät ymmyrkäisinä mitä metropolilla on tarjota meikäläiselle. Lukemisiin!
Nykyänsä olet vaihtanut ateismin uskoon ja jauhat siitä tietokoneella hurmoksessa silmät päässäsi pyörien.