onko tämä oksettavan makuista vai ei? Toivottavasti ei ainakaan lähelläkään viinin makua, hyi helvetti. Meinasin et jos ostan niin pystyis juomaan enemmän kun kun kulauksen tunnissa.
mandarin vodka
10
6399
Vastaukset
- P.Ullo
Nää on näitä 18-19-vuotiaille suunnattuja "harjoitteluviinoja". Makuasioista on paha kiistellä mutta minä en niistä pidä. Maut, tässä tapauksessa mandariini, ovat kemiallisesti tuotettuja esansseja ja sen kyllä huomaa. Mutta itse sinun pitää sitä maistaa että tiedät pidätkö vaiko et.
Ja tervetuloa Viinien Vastustajien Veljeskuntaan!- Kaaleppi
valikoimissa sellainenkin "herkku" kuin pomeranssiviina. Sen hirvittävämpää makua tuskin löytyy edes korpikuusen kyynelistä. Taskulämmin pomeranssiviina oli erikoisen tehokas synnyttämään tahattoman oksennusrefleksin. Siinä juoma, jota Alkon tulisi suunnata nuorisolle tutustumishintaan, voisi ryypiskely jäädä vähemmälle.
- P.Ullo
Kaaleppi kirjoitti:
valikoimissa sellainenkin "herkku" kuin pomeranssiviina. Sen hirvittävämpää makua tuskin löytyy edes korpikuusen kyynelistä. Taskulämmin pomeranssiviina oli erikoisen tehokas synnyttämään tahattoman oksennusrefleksin. Siinä juoma, jota Alkon tulisi suunnata nuorisolle tutustumishintaan, voisi ryypiskely jäädä vähemmälle.
...kun yhtäaikaa pitää tyrkyttää viinaa ja kieltää juomasta sitä. Tulee muutamat naiset mieleen. Tosiasia on että nämä maustetut 18% "viinat" on suunnattu nuorille jotka eivät vielä saa ostaa oikeaa viinaa. Alkossa kukkii kaksinaismoraali harvinaisen rehevänä.
- jysky88
älä ny hyvänennähköön raakana juo. elävä erkkikään raakana tollasta juo desiä enempää.. heitä 1/4 - puolet kokista tai vastaavaa sekaan. sitte lähtee jo.
- Highway
kokemuksia jostain vuoden takaa. kyllä sitä joku pullollinen meni, oikein hyvin raakana alas meni! hyvää minusta mutta sehän on makuasia
- emeritus. parazit
Ennenvanhaan ostettiin Tammelantorilta taskulämmintä Pomeranssiviinaa tuplahintaan ja täydestä se meni. Ei viinaa maun takia juoda, se pitäisi kaikkien alkoholinkäyttäjien tietää.
- Tiskin tällä puolen
Mikä rapajuoppo oikein olet?
Alkoholia juodaan juuri maun takia, muut vaikutukset ovat toki hyvä asia nekin. Sen sijaan en koskaan voisi kuvitella juovani pahalta maistuvaa alkoholijuomaa, vesi kun antaa silloin paremman mielen! - vcxvcxvbvc
Tiskin tällä puolen kirjoitti:
Mikä rapajuoppo oikein olet?
Alkoholia juodaan juuri maun takia, muut vaikutukset ovat toki hyvä asia nekin. Sen sijaan en koskaan voisi kuvitella juovani pahalta maistuvaa alkoholijuomaa, vesi kun antaa silloin paremman mielen!Samaa mieltä. En minä mitään pahaa juomaa ala juomaan ja pääasiassa juon maun takia, vaikka onhan sitä kiva vähän alkoholiakin saada siinä samalla. Mieluummin otan muutaman alkoholipitoisen drinkin ja sen jälkeen loppu illan limsaa kuin koko illan kirkasta. Paras vaihtoehto on tietenkin juoda mietoja ja hyvänmakuisia drinkkejä koko ilta ja lopettaa sitten kun alkaa riittämään ja siirtyä veteen.
Aloittajalle (tai oikeastaan samaa kysymystä miettiville) sanoisin, että drinkeissä tuo juoma on hyvää, pelkästään pahaa. Ei sitä ole tarkoitettu pelkästään juotavaksi, vaan kyseessä on käyttötarkoitukseltaan likööriin verrattava juoma nimestään huolimatta. - Anonyymi
vcxvcxvbvc kirjoitti:
Samaa mieltä. En minä mitään pahaa juomaa ala juomaan ja pääasiassa juon maun takia, vaikka onhan sitä kiva vähän alkoholiakin saada siinä samalla. Mieluummin otan muutaman alkoholipitoisen drinkin ja sen jälkeen loppu illan limsaa kuin koko illan kirkasta. Paras vaihtoehto on tietenkin juoda mietoja ja hyvänmakuisia drinkkejä koko ilta ja lopettaa sitten kun alkaa riittämään ja siirtyä veteen.
Aloittajalle (tai oikeastaan samaa kysymystä miettiville) sanoisin, että drinkeissä tuo juoma on hyvää, pelkästään pahaa. Ei sitä ole tarkoitettu pelkästään juotavaksi, vaan kyseessä on käyttötarkoitukseltaan likööriin verrattava juoma nimestään huolimatta.Streittari fukboin puheita jonka mieli ei kestä viinaa. Mitä epävarmempi ihminen on itsestään, sen enemmän viina sekoittaa pään mukana käytöstä.
Suosittelen teille tuhkamunille psykiatrin pakeille menoa jos kännissä ei ole kontrollia
- Anonyymi
Ei jeesus, mikä ämmä ^^ "loppuillan limsaa" meinasin tukehtua ryyppyyni. Mandarin vodka on nimenomaan sitä hiton limpparia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621137- 501110
Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661097Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731019Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?182940Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153932Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717867- 89867
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu110845Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka51723