jouluna moni tuhlaa rahansa paskaan.Lahjat kortit, krääsä.Lama koputtaa oven takana!!!
säästäkää.........jos voitte!
Miksi velkaannutte siksi että pitää antaa kalliita lahjoja joihin ei varaa.
Tiedän monia jotka velkaantuu kesällä lomalla..ja juuri noiden kaupallisten aikojen ollessa kyseessä.Joulu ei ole samaa kuin ennen lasten juhla rakkauden juhla, nyt se on myyntimiestenjuhla:-(
säästäkää.........jos voitte!
Miksi velkaannutte siksi että pitää antaa kalliita lahjoja joihin ei varaa.
Tiedän monia jotka velkaantuu kesällä lomalla..ja juuri noiden kaupallisten aikojen ollessa kyseessä.Joulu ei ole samaa kuin ennen lasten juhla rakkauden juhla, nyt se on myyntimiestenjuhla:-(
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joulukuussa ei kannata ostaa koska Joulun jälkeen on alennusmyynnit silloin voi ostaa paljon halvemmalla.
Miksi pitää ostaa Suomalainen Joulukinkku tanskalaisen saa halvemmalla ja on paremman makuinen.
aivan.Järkevyyttä ja säästöä ja kestävän kehityksen periaatteet.
Suomalaiseen tuotteeseen en enää usko vaikka suomenlippu olisi esim.kengissä.Tarkottaa sitä että saatettu tehdä monessa eri maassa.Samaa luulen monen muun tuotteen kohdalla olevan.
Vai lama koputtaa oven takana?? niin ja varmaan lehmätkin lentäis jos ne osais.
Jokainen tehköön rahoillaan mitä lystää, varsinkin jos siitä tulee hyvä mieli.
samaa mieltä
No nyt unohtuu kansantalouden alkeet.
JOtta voidaan käydä julkisen puolen lääkärissä, lapset ilmaisessa koulussa ja että meillä on työttömyyskorvaus, on kulutettava.
JOs jokainen säästää, lopputulos on kova työttömyys.
En kannata ulkomaista kamaa, katsokaa, että ostatte esim. Weisteen tuotteita, Weiste on ainoa kotimainen joulukamafirma, joka työllistää n. 200 henkeä ympäri vuoden.
katso siis mitä ostat ja kuka sen on valmistanut
judinka kirjoitit asiaa.Kyllä menis kaupaksi vaikka heinistä tehty joulumuori huomasin tänäänkin sitä krääsän ostamista..turhaa ja joka vuosi ostetaan..missäs kestävän kehityksen periaatteet??? sitten kaikkee hullua limukonetta jne:((( kuka semmosia oikeasti.. mutta jokainen tekee kuin tekee! Viksut osaa säästää butjetoida..