Autoilemaan Keski-Eurooppaan

ajatuksenani olisi lähteä perheen kanssa Kiertelemän Keski-Eurooppaa (lähinnä Ranska,Saksa, Alpit ja Espanja) heinäkuun puolivälin paikkeilla. Tuohon aikaan Eurooppa taitaa olla aika lailla tukossa??myös jotain mielenkiintoisia ja kauniita reittivaihtoehtoja otetaan vastaan!kiitos jo etukäteen!
2308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mene ensiksi Nordkappiin ja sieltä lautalla Karhusaarelle. Ei ole muuten ruuhkia sielläpäin ja edelleen olet Euroopassa.

Äänestä

kun ajelet maaseudun pikkuteitä ja alpeilla kierrät vuorten yli, etkä käytä tunneleita, niin maisemat ja matka ylipäätään on nautinto. Pysähtele usein ja valokuvaile PALJON! Autobaanalla et koe mitään, korkeintaan hermojen kiristymistä.
Itse olen kierrellyt niin itä- kuin länsi-euroopassakin useita kertoja ja aina pikkuteillä. Upeita maisemia ja kauniita kyliä ja kaupunkeja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


car kirjoitti:

ajatuksenani olisi lähteä perheen kanssa Kiertelemän Keski-Eurooppaa (lähinnä Ranska,Saksa, Alpit ja Espanja) heinäkuun puolivälin paikkeilla. Tuohon aikaan Eurooppa taitaa olla aika lailla tukossa??myös jotain mielenkiintoisia ja kauniita reittivaihtoehtoja otetaan vastaan!kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu