jossa sanotaan että vartiotorniseura on pedofiilien paratiisi?
Mistä on saanut alkunsa
todistajien panettelu
4472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.msnbc.msn.com/id/21917798/
Eikös lahkon pedofiilien uhreilla ole silent lambs (onko organisoitu järjestö vai heidän puolestaan hoidetut nettisivut vai mikä ?)
Jos tekijä ei myönnä, eikä ole kaksi todistajaa, ja uhri edelleen syyttää pedofiiliä teosta, tai vie asian polliisille tutkittavaksi, uhria erotetaan seurakunnasta valheitten levittämisestä.
Samaten käy jos kertoo asiasta muille seurakuntalaisille.
Seurakunnan maine ulospäin pitää olla hyvää, eli kynnys mennä puhumaan rikoksesta jollekkin ulkopuoliselle on uhrilla erittäin korkea.
Valitettavasti =(
uskoo enemmän pedofiileja kuin uhreja ja siksi joukossa on turvallista olla.
Niinhän se on usein oikeuslaitoksessakin.
Syylliset pääsevät pälkähästä ja kovia kokeneet rikoksen uhrit jätetään oman onnensa nojaan.
Vartiotorniseuran raiskaajat tuskin tekevät tekojaan toisten nähden ja uhrilla on siten vain sana raiskaajan sanaa vastaan.
Nykyisin lastenraiskaajat saadaan kiinni kunhan asiasta ilmoitetaan viranomaisille ja tehdään tutkimus uhrille.
Siinä sitten ovat torniseuran puolustajat sormi suussa kun dna-testi osoittaa raiskaajan valehtelijaksi ja syylliseksi.