perheneuvojaa sekä hallinto-oikeustuomaria, mitä mieltä he ovat homoista. Tullaanko jumalan sanaa muuttamaan näiden ammattiryhmien mielipiteiden mukaan ?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200711286909809_uu.shtml
Nyt on Jumalan opit kyseenalaistettu.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200711286909809_uu.shtml
Nyt on Jumalan opit kyseenalaistettu.
Vastaukset 5
Vanhimmat
HOMOUS ON LUONNONVASTAISTA, LIKAISTA JA PERVESSIÄ JA HOMOUS PITÄISI MYÖS LUOKITELLA JÄLLEEN SAIRAUDEKSI.
MIELESTÄNI KAIKKI SUOMEN HOMOT PITÄISI SULKEA MUUTAMAKSI VUODEKSI PAKKOHOITOON, JOTTA SE VÄÄRÄ JA ALHAINEN TAIPUMUS SAATAISIIN KITKETTYÄ HEISTÄ POIS.
Itsestään selvää on se, ettei kirkon tule missään olosuhteissa sallia homoliittoja, eikä kirkon palvelijoiden joukkoon pidä hyväksyä hinttareita. Hintit ovat yhteiskunnan syöpä.
Raamatussa ei avioliittoa aseteta kahden miehen tai kahden naisen välille. Jotkut papit ja piispat taitavat mennä vähän liian pitkälle uudistuksissaan. Ev.lut kirkkokansan tosiuskovaiset tuskin hyväksyvät moista, vaikka monet kirkosta vieraantuneemmat ihmiset varmaankin hyväksyvät. Raamatun Sanaa on turha alkaa muuttamaan mieleisekseen, koska silloin Raamattu ei enää ole auktoriteetin asemassa. Silloin on turhaa vedota muissakaan asioisa siihen, mitä Raamattu sanoo jos kerta halutaan kumota oppia ainoastaan miellyttämällä joitakin ja keräämällä heiltä kannatusta.
Kyseessä on tekaistu väite homouden ihmisarvosta. Kun Raamattu sanoo homouden selkeästi rappioksi ja synniksi, niin kuka väittää vielä toisin. No, tietysti homojen puoltajat yhteiskunnassa. Teitähän on soon enemmän kuin markkina kauppiaita yhteiskunnassa. Vaikka ootte luonnotonta ja väärän mallin mukaan kasvanutta seurakuntaa koko ruskean reiän veljeskunta. Teidän olemuksesta sen jo havaitsee, vuosien homoilun jälkeen, ettei teillä oo selviytymistä enää niiden kriteerien mukaan, jolla mies tai nainen määritellään. Eli onnellisia omassa suhteessaan vastakkaiseen sukupuoleen, tai tyytyväisenä täysin ilman. SALUT
eläimet vankeudessa, himoissaan panevat kaikkea mikä liikkuu. Ei se voi olla tervettä, ei edes Darvinin oppi tukeudu sellaiseen.
Lisääntyminen-tunnin aiheena on se, miten vauvat saavat alkunsa. Puhutaan rakkaudesta, rakastelusta ja lisääntymisestä. Seksuaalisuudella on kolme kerrosta: järki, tunne ja biologia. Järjen avulla ihminen päättää ja hallitsee tunteitaan ja viettejään.