Suomalaiset syövät

Tiedot selviävät tuoreesta ruuanlaittoa ja elintarvikkeiden ostamista selvittäneestä tutkimuksesta, jonka Aikakauslehtien Liitolle toteutti TNS Gallup.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/11/586703

Ja mitä tutkimus kertoi ? Tyhjää.
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

rahaa tukitaan. Eiköhän tuo lie joku veronvähennystekniikka tuokin.

Äänestä

Mutta vain 21 prosenttia suomalaisista syövät siksi, että lähtee nälkä. Se kuitenkin on syömisen alkuperäinen tarkoitus, siitä saa energiaa ja voimaa, nälkä lähtee. Muiden syömistottumukset ovatkin sitten pielessä.

Kai suomalaiset sentään vielä osaavat nukkua siksi, että väsyttää. Vai joko nukkumisellekin keksitään muita käyttötarkoituksia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elääkseen! kirjoitti:

Tiedot selviävät tuoreesta ruuanlaittoa ja elintarvikkeiden ostamista selvittäneestä tutkimuksesta, jonka Aikakauslehtien Liitolle toteutti TNS Gallup.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/11/586703

Ja mitä tutkimus kertoi ? Tyhjää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu