Tässä aika hauska äänestys mahdollisuus koko maailmalla on mahd "äänestää" Usan presidentin vaaleissa.
Näyttää siltä että muu maailma on Usanlaisia kovin paljo viisampaa,me valitsisimme sen maan johtajaksi Ron Paulin.
http://www.whowouldtheworldelect.com/
Näyttää siltä että muu maailma on Usanlaisia kovin paljo viisampaa,me valitsisimme sen maan johtajaksi Ron Paulin.
http://www.whowouldtheworldelect.com/
Vastaukset 6
Vanhimmat
Käypäs etsimässä linkkiä siihen.
termi "vaali", tuhlata venäläiseen menettelytapaan, jolla ikäänkuin vahvistetaan/rahvas hyväksyy kabineteissa päätetyn ratkaisun.
Mutta ennevanhaan oli hyviä selityksiä sille, miksi vaaleissa on vain yksi ehdokas.
Jotta äänestäjiä saataisi SE 99%, oli vaalipaikan aula tehty halpojen hedelmien markkinapaikaksi. Ja jos kerrankin oli venäläisen mahdollisuus maistaa appelsiinia, niin vaaleissa piti käydä.
Eihän SE venäläinenkään suu tuohesta ole, ja hapankaalin/turskan makuun äkkiä kyllästyy!
Lukuisia kertoja olen tätä kysynyt enkä selkeää vastausta ole saanut.
Irakin sodanvastaisuusko on syynä? Obama oli sotaa vastaan alusta asti, moni vähemmän tunnettu demokraatti myös. Paul voi olla uniikki tässä suhteessa omassa puolueessaan, mutta ei demokraatteihin verrattuna.
Lisäksi Irak on vain yksi vaalikysymys. Paulilla on omintakeinen suuntaus lähes joka asiassa, mutta mikä näistä on se mikä hänestä tekee nettispammaajien suosikin?
"RON PAUL is the only choice for America. He is the only candidate who will put this country back on track by fully reinstating the U.S. Constitution and the Bill of Rights. Currently, we have a full-on dictatorship and a Cheney-thug-threatened and bribed Senate & Congress (minus Ron Paul of course - he takes no bribes or threats!). Thank God, another rat recently disserted the sinking Bush/Cheney ship - former (got to love it) Attorney General Gonzales! Now we need full impeachment of these criminals for the crimes they have committed not only on the American People - but the people, wildlife, and ecosystems of our world. PRESIDENT RON PAUL 2008!!!"
"What I don't understand is - why people in other countries are showing strong support for Obama in this poll. I can only assume they, like many in America - haven't heard of Ron Paul due to the neocon-owned mass media blackout. Obama will submit to the neocons just like the rest of them - don't be fooled."
http://www.whowouldtheworldelect.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3&sid=f12a1ea95d33e6d436f18c0fbfbc8f29
Tuollaisia vastauksia olen saanut ennenkin. Totuusarvo ei siinä muutu miksikään, vaikka Obaman ja Paulin nimet vaihdettaisiin.
Kongressin kirjaston lakialoitteista paljastuu paljastuu että Ron Paul on vahvasti öljy- ja kivihiilibisneksen miehiä. Hän jopa estäisi energiaministeriä tekemästä energiakriisin varalle säästöohjelmaa jos se rajoittaisi HUVIVENEILYÄ!
Milloin Ron Paul-fanaatikot kykenevät ihanne-ehdokkaansa kantojen järkevään selostamiseen ja keskusteluun niistä, sen sijaan että höpisisivät sekavia "Amerikan toivosta" ja "neokonnista" joista jälkimmäisen todellisesta olemuksesta ei heillä taida olla hajuakaan.
Pitääpä käydä.