kun ei mikään riitä? Mullakin hyvä mies jne mut jotai säpinää tahtois elämään...huoohh...
mikä meitä
vaivaa..
9942
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
vain tämä yksi elämä, siitä täytyy tehdä sellainen ettei tarvitse katua jälkeenpäin...
hieman sutinaa elämään. Kukapa sitä tylsää elämää jaksaa.
Pidä kiinni siitä hyvästä miehestäsi ja keksi hänen kanssaan uusia säpinöitä. Pelkkä haaveilu toisesta miehestä on se paras osuus. Olin itse samassa tilanteessa eikä säpinän toteutus ollutkaan sitten sitä mitä olin kuvitellut. Siinä säpinän tuoksinnassa meni kaksi perhettä rikki, sivusuhteesta jäi jäljelle vain halveksunta itseäni ja suhteen toista osapuolta kohtaan. Menee aikaa ennen kuin semmoisesta pääsee yli mutta tehtyä ei saa tekemättömäksi. Sitä saa mitä tilaa.
kuulostaa vähä plääh, tekastult
valitusvirreltä... itkijänaiset osaa sen taidon paremmin
Läpinäkyvää, niin läpinäkyvää...
Niin, päätä haluatko säpinää oman ukkosi kanssa. Jos haluat: järjestä sitä, se tarvitsee työtä !!!!! Jos et: etsi uusi ukko! Niin mäkin tein :)
töitä se teettää, mutta kannattaa. Miten se vanha viisas sanonta nyt menikään; vanhassa vara parempi...
Tuosta uuden hankinnasta olen eri mieltä, itse en ottaisi uutta, jos vanhan kanssa eroaisin.
Hey,Sinä Säpinän Etsijä!
En tiedä tarkkaan tilannettasi,kuinka kauan olet miehesi kanssa ollut yhdessä ym. Mutta omasta kokemuksestani, yleispätevänä 'sääntönä',voisin sanoa,että EI SE VAIHTAMALLA PARANE!
Yleensä 'Säpinän kaipuu' johtuu sisäisestä tyhjyydestä. Ei ole pystynyt antamaan itselleen sitä arvoa, jota haluaisi. Näin ollen sitä helposti hakee ulkopuolelta, hyväksyntänä ym,.