automaatti

Carina 91, perinteinen kaasutin, automaattirikastin. Osaako joku sanoa kierretäänkö rikastimen kantta myötä- vai vastapäivään kun haluaa, että rikastin olisi päällä hieman nykyistä pidempää. Itse arvelisin, että vastapäivään. Paljonkohan yksi pykälä lisää aikaa.
1148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se selviää! katso ettei ole päällä käyntilämpöisenä, eikä ajosta tullessa, koska ajoviima vähän myös vaikuttaa siihen jäähdyttävästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rikastin kirjoitti:

Carina 91, perinteinen kaasutin, automaattirikastin. Osaako joku sanoa kierretäänkö rikastimen kantta myötä- vai vastapäivään kun haluaa, että rikastin olisi päällä hieman nykyistä pidempää. Itse arvelisin, että vastapäivään. Paljonkohan yksi pykälä lisää aikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu