pappi seksikaupassas

Puolisoni on hiljattain valmistunut teologiksi. Pohdiskelimme tässä eräänä iltana, kuinka ihmiset suhtautuisivat pappiin joka asioi seksikaupassa. Ja olisiko esimerkiksi sillä väliä, mitä hän sieltä ostaa?

Joten reippahasti vastaamaan niin varteeotettavat pohdiskelijat kuin synnintuntoa syytävät helvetin saarnamiehet!
6496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tilaa netistä, jos jännittää ihmisten puheet. Tosin naispappi, käsiraudat ja pepputappi... :P~~

Äänestä
  • Itse asiassa pointti ei liene seksilelujen tai pornografian hankkiminen vaan nimenomaan se, mitä ajatuksia papista seksiliikkeessä syntyy.

    Äänestä

Eikä papinkaan ole pakko mennä työtamineet päällä seksikauppaa ostamaan jotain sado-maso maskia.

Äänestä

Ei väliä, antakaa mennä vaan, mitä mielenne
halajaa. Ostaminenhan on "maallista" eri
muodoissaan. Maan päällä tapahtuvaa toimintaa.

Ei välitä yläkerran herra yksityisasioistanne,
eikä taida alakerran asukkaatkaan, veikkaan että
tarjoavat hiilet ja tuletkin. Tunsin rippikoulu-
ajoilta pastorin, joka pelasi jalkapalloa ja lenkkipoluilla juoksi ahkerasti, 80-luvulla.
Raamatussakaan ei tietääkseni lue että liikunnan
harrastaminen olisi kirkonmiehiltä tai -naisilta
kielletty, vai tiedätkö kohdan, jossa se erikseen
kiellettäisiin, kun on papin aamenet ja kaikki
asiaankuuluvat varotoimenpiteet suoritettu..

Äänestä

Jos on valmistunut teologiksi sillä ei ole mitään tekemistä sen kanssa onko henkilö uskossa vai ei ole. Valitettavasti ei uskossa olevien pappien määrä on suuri ja käytöksellään he leimaavat myös Uskovaisia. Siellä missä on ajatuksesi siellä on myös sydämmesi.

Äänestä

jos sattuu olemaan uskovainen ja pappi ei kannata mennä seksikauppaan ei se välttämättä ole ei-uskovaisellekaan kannattavaa.

Pornografia sun muu voi aiheuttaa riippuvuutta.
Jos seurakunnan väki tietää aika todennäköisesti saa papista negatiivisen kuvan, toisaalta jos ei-uskovat tietävät saattavat pitää tekopyhänä.

Onko väliä mitä ostaa?Ei hirveästi.Jos minä menisin seksikauppaan ja joku tuntemani ihminen näkisi olisi aika lailla turhaa selittää että minä ostin vain tällaista soft-pornoa tai että ei se minulle tule.

Olen kyllä nuorempana katsonut pornoa ja käynyt seksikaupassa voin sanoa että ei kannata käydä.
Roskaa se porno on eikä sillä kannata päätään täyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


steds kirjoitti:

Puolisoni on hiljattain valmistunut teologiksi. Pohdiskelimme tässä eräänä iltana, kuinka ihmiset suhtautuisivat pappiin joka asioi seksikaupassa. Ja olisiko esimerkiksi sillä väliä, mitä hän sieltä ostaa?

Joten reippahasti vastaamaan niin varteeotettavat pohdiskelijat kuin synnintuntoa syytävät helvetin saarnamiehet!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu