Diane novasta pahoinvointi?

onko kukaan muu Diane Novan käyttäjä huomannut pahoinvointia? Itse olen käyttänyt pillereitä nyt vuoden, aluksi ei oireita ollut, mutta nykyään voin pahoin aina tauon jälkeen ainakin 10 päivää kunnes menee ohi ja sitten alkaa taas uudestaan.
1165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse käytin Diane Novaa vuoden verran. Loppu vaiheessa tuli pahoinvointia ja paino nousi yhteensä n.20kiloa. Puoli vuotta sitten lopetin pillerit..paino tippuu tasaiseen tahtiin ja pahoinvointi hävinnyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yäks.. kirjoitti:

onko kukaan muu Diane Novan käyttäjä huomannut pahoinvointia? Itse olen käyttänyt pillereitä nyt vuoden, aluksi ei oireita ollut, mutta nykyään voin pahoin aina tauon jälkeen ainakin 10 päivää kunnes menee ohi ja sitten alkaa taas uudestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu