Tänä iltana se taas alkaa, nimittäin vuorokauden kestävä suruaika. Surettaa todella paljon maamme menetetty itsenäisyys. Veteraanit, jotka taistelivat viimeiseen saakka, tekivät todellisen urotyön. Sankarivainajia on paljon, kaikki kunnioitus heille. Sitten se tapahtui, kallis itsenäisyytemme lahjoitettiin pois. Ilman minkäänlaista taistelua. Suurten valheiden- ja propagandan saattelemana. Uskon kuitenkin, että vielä saamme maamme takaisin. Sitten taas juhlimme!
Olen hyvin surullinen!
copy
5201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tänäkin päivänä suremme niiden eu mielisten takia jotka typeryyttään äänestivät eun puolesta valitettvasti niitäkin epäonnistuneita löytyy kansastamme jotka euta äänestivät:( on se myöskin surullista että linnanjuhlissa nämä ei-toivotut eu mieliset juhlivat Isänmaata jotka sen myivät ja ovat ovat myyneet kansanomaisuutta mm vr n joka on myyty eu saastalle samaten posti nyk (itella) joka ei toimi samaten vr ei toimi:( ennenhän esim vr palveli kansalaisia ja oli aikataulussa eipä toimi enää mikään:( surullista..eun vika kaikki!
Mikä yhdistää, natsi-mielistä skinaria, ankaraa vanhan kansan änkyrä-kommunistia, mustaan pukeutunutta anarkistia, aivosta juonutta pusakka populistia, tiukan linjan uskovaista ja huuhaa vaihtoehtoa hippiä.
Ankara katkeruus ja viha EU:ta, politiikkaa, talouselämää ja kaikkea demokratiaan viitaavaankin kohtaan, ja vahva usko että he kuuluvat kansan todelliseen enemmistöön vaikka ovat täydellisesti mariginaalissa. Ja tietenkin heillä on vahva usko siihen että ennen kaikki oli paremmin - ja paskat sanon minä.
.
kyseistä ajatusta niin tiedät heidän olevan oikeassa eikö totta? se vain on liian kova pala teille kapitalisimia suosiville tunnustaa olevanne väärässä:( mutta toisaalta,Eihän se teidän vikanne että teidät on aivopesty ja että uskotte sokeasti eun hyvyyteen ja kaikkivoipaisuuteen tottakai mielestänne kaikki mitä eu määrää te toteutatte koska se mielestänne on oikein ja koska niin teille eikeistolaiset haluavat uskotellakkin (sanlasku=typeriä on helppo johtaa) pitää paikkaansa siis edelleenkin valitettvasti.
kovat kommunistit ja sokeasti markkinoihin uskovat oikeistolaiset, ovat samankaltaista herkkäuskoista helposti ohjailtavaa sakkia ja heidät on pidettävä pois vallasta hinnalla millä hyvänsä. Onneksi kansa sai kommunistit pois vallasta Euroopassa seuraavaksi on markkinauskoivaisen uus oikeiston vuoro.
Tällä palstalla on yleinen käsitys että suupääoma jotenkin rakastaisi EU.ta vaikka maailman laajuisten yritysten valta olisi Euroopassa suurempi jos EU.ta ei olisi, koska niillä ei olisi minkäänlaista vastavoimaa.
ja nyyh