Miksi ihmeessä niitä sieltä asti pitää hakea? Meillähän on esim. Somaliasta tulleita nuoria miehiä pilvin pimein vailla työtä?
http://www.kauppalehti.fi/4/i/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=8289
http://www.kauppalehti.fi/4/i/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=8289
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.mol.fi/mol/fi/99_pdf/fi/06_tyoministerio/08_tyollisyyskatsaukset/08_2006/TAMMI06.pdf
eli
a) suoraan työttöminä 280 000
b) "toimenpiteillä" 280 000
c) SUMMA = 560 000 !
Kortistot pullollaan suomipoikaa.
Pahinta on tässä on se, että EU ja sen työvoiman "vapaan liikkuvuuden" alue ulottuu jo indokiinaan asti!
Niin siinä käy. Kun antaa pirulle pikkusormen, se vie koko käden! Mitäs menit äänestämään porvarit valtaan ja EU:n puolesta.
Tosiasiallisesti ne haluavat polkea palkkoja, 200 eur/kk ja sillee....
Olen tämän kirjoittanut tänne aina kun ajankohtaisia uutisia tämän asian tiimoilta tulee uudelleen:"Yli 14000 maahanmuuttajaa työttömänä". Mitä niille tehdään?
Tämän saman kysymyksen joutuu esittään vähintään kerran viikossa. 23.11.2007 - kirjoittanut: äly älä jätä
ja
24.11.2007 - kirjoittanut: statisti
nyt koromanpojat tuottavat halpatyövoimaa indokiinasta asti.
Sitä se porvarin erityinen viekkaus teettää. Onko se laillista, se on eri juttu, olet antanut valtakirjan porvarille, ja se ei sitä tutki.
Ne, jotka maahanmuuttajia tänne haluavat aina vaan lisää niin ne pitäisi velvoittaa kirjallisella sopimuksella työllistää maahanmuuttajat niin kauan kun ne täällä ovat (kun ovat tulleet töihin tänne). Rikkomisesta seuraa porvarin veron korotus tuplana vai mitä siitä seuraisi?