jht

jht.

Junkkareilla näyttää olevan selvä nousu mestikseen tällaisten pelien perusteella. Hermes jäi kuin paska rattaaseen ratkaisu pelissä.

4

1209

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KHermes

      ..oli ryhmä sessiot ottelun jäläkeen. Reikä hellänä joka jätkällä. Loput oli joutunu turvautumaan omaan tuttuun käteen.

      • Nimetön

        Ei kaikki joukkueet juhli voittoja niinkö kokkolalaiset. Taitaa herpa faneja vähä vi...taa ku JHT vie koko suomi sarjan. tervetuloa kalajoelle 1.3 klo 16.00 kattoon ku JHT vei herhestä ku kuoriämpäriä.


      • KHermes
        Nimetön kirjoitti:

        Ei kaikki joukkueet juhli voittoja niinkö kokkolalaiset. Taitaa herpa faneja vähä vi...taa ku JHT vie koko suomi sarjan. tervetuloa kalajoelle 1.3 klo 16.00 kattoon ku JHT vei herhestä ku kuoriämpäriä.

        Ja ei tulla katsomaan Kalajoelle sitä teidän tuuriin perustuvaa sumppupeliä. Selkäänne saatte varma juttu.


      • JHT Kalajoki
        KHermes kirjoitti:

        Ja ei tulla katsomaan Kalajoelle sitä teidän tuuriin perustuvaa sumppupeliä. Selkäänne saatte varma juttu.

        Eipä kalajoella herpa faneja nähty niinhän ne rotatki jättää hukkuvan laivan. Pelissä kävi kuten arveltiinki että tällä kaudella parempi joukkue eli JHT vei ja herpa vikisi. Herpan maalit aivan tuuri maaleja JHT avustuksella 2av ja 1yv muuten peli oli aivan suvereenisti JHT hallussa. Ottelun lopussa herpan miesten pelihuumori loppui tyystin ja joukkue sikaili kyllä ala arvoisesti osallistuen käsirysyyn vaihtopenkiltä. Tilanteen aiheutti täysin puhdas taklaus jossa hotakainen sai kerätä kamppeitaan jäältä jonkin aikaa. Tässä kyllä menee loputkin arvostuksen muruset herpan pelaajilta(Faneilta se on menny jo ajat sitte) aika raukkamaista toimintaa repiä ja lyödä vastustajia vaihtoaitiosta no jäällähän miesten taidot nähtiin JHT vei keskinäiset pelit 5-1 ei jää paljo jossiteltavaa. Näin pelaa suuri ja mahtava keski-pohjanmaan keikkoilun kehto Hermes jossa on kiekkoilu kulttuuria vaikka muille jakaa. Hyvää kevättä ja uskoa ensikauteen. No veilä jos ja jos JHT ykkösveskari, ykkössentteri ja ykkössnaipperi ois pysynyt terveenä niin pelit jatkuis kalajoella no ehkä ens kaudella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      20
      5974
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      554
      2154
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      146
      1778
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      82
      1174
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      97
      942
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      930
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      69
      826
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      783
    9. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      30
      774
    10. Kuntoportaat sai rahaa

      Kuntoportaat sai mojovan tuen. Minua vain ihmetyttää, tuleeko ne pidettyä käyttökunnossa. Televisiossa oli yksi aamu p
      Hyrynsalmi
      37
      696
    Aihe