Junkkareilla näyttää olevan selvä nousu mestikseen tällaisten pelien perusteella. Hermes jäi kuin paska rattaaseen ratkaisu pelissä.
jht
4
1260
Vastaukset
- KHermes
..oli ryhmä sessiot ottelun jäläkeen. Reikä hellänä joka jätkällä. Loput oli joutunu turvautumaan omaan tuttuun käteen.
- Nimetön
Ei kaikki joukkueet juhli voittoja niinkö kokkolalaiset. Taitaa herpa faneja vähä vi...taa ku JHT vie koko suomi sarjan. tervetuloa kalajoelle 1.3 klo 16.00 kattoon ku JHT vei herhestä ku kuoriämpäriä.
- KHermes
Nimetön kirjoitti:
Ei kaikki joukkueet juhli voittoja niinkö kokkolalaiset. Taitaa herpa faneja vähä vi...taa ku JHT vie koko suomi sarjan. tervetuloa kalajoelle 1.3 klo 16.00 kattoon ku JHT vei herhestä ku kuoriämpäriä.
Ja ei tulla katsomaan Kalajoelle sitä teidän tuuriin perustuvaa sumppupeliä. Selkäänne saatte varma juttu.
- JHT Kalajoki
KHermes kirjoitti:
Ja ei tulla katsomaan Kalajoelle sitä teidän tuuriin perustuvaa sumppupeliä. Selkäänne saatte varma juttu.
Eipä kalajoella herpa faneja nähty niinhän ne rotatki jättää hukkuvan laivan. Pelissä kävi kuten arveltiinki että tällä kaudella parempi joukkue eli JHT vei ja herpa vikisi. Herpan maalit aivan tuuri maaleja JHT avustuksella 2av ja 1yv muuten peli oli aivan suvereenisti JHT hallussa. Ottelun lopussa herpan miesten pelihuumori loppui tyystin ja joukkue sikaili kyllä ala arvoisesti osallistuen käsirysyyn vaihtopenkiltä. Tilanteen aiheutti täysin puhdas taklaus jossa hotakainen sai kerätä kamppeitaan jäältä jonkin aikaa. Tässä kyllä menee loputkin arvostuksen muruset herpan pelaajilta(Faneilta se on menny jo ajat sitte) aika raukkamaista toimintaa repiä ja lyödä vastustajia vaihtoaitiosta no jäällähän miesten taidot nähtiin JHT vei keskinäiset pelit 5-1 ei jää paljo jossiteltavaa. Näin pelaa suuri ja mahtava keski-pohjanmaan keikkoilun kehto Hermes jossa on kiekkoilu kulttuuria vaikka muille jakaa. Hyvää kevättä ja uskoa ensikauteen. No veilä jos ja jos JHT ykkösveskari, ykkössentteri ja ykkössnaipperi ois pysynyt terveenä niin pelit jatkuis kalajoella no ehkä ens kaudella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672405- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79845
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19790- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82670Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30636