14.12. on syksyn viimeinen komiikkailta ja tällä kertaa esiintyjät ovat Teemu Vesterinen & Pete Kosonen. Viimeiksi Ismo Leikolaa ja Pirjo Heikkilää oli katsomassa salin täydeltä väkeä.
Edelleenkään en mainosta paikkaa, vaan totean, että "työstä" se käy :D Ja edelleenkään tämä ei ole mainos, vaikka joku porukasta niin kuitenkin väittää. Ainahan ei tietenkää kaikkien mieltymyksiä voi miellyttää, mutta jos asiasta on jo aikaisemmin sanottu ja viesti sopivaksi todettu niin eiköhän se asia ole silloin käsitelty.
Ja todellakin haluaisin nähdä sitä keskustelua komiikasta, ja mahdollisesti esiintyjätoiveita yms, jotta tiedän välittää toiveita eteenpäin niin koomikoille kuin mahdollisille järjestäjille.
Kevään ohjelmisto on vasta suunnitteilla, mutta sen verran tiedän, että 10.1. olisi Ilari Johansson & Tommi Mujunen. Tommi joutui perumaan aikaisemmin keikkansa tänä syksynä, joten hän on nyt paikkaamassa tuota tilannetta.
Liput ovat 7e / 5e paikan omalla kortilla
Showtime 21.00. Esitykset kestävät n. 22.30 saakka.
Kaikki stand up:n ystävät innolla mukaan katsomaan ja nauramaan (saa ne kaveritkin ottaa mukaan).
Lisää tietoa stand up:sta löytyy sivustoilta
www.koomikot.com
www.standupordie.com
Syksyn viimeinen
Stand up...
3
368
Vastaukset
Ons sulla päivämäärä oikein, vai tuunko mä vasta huomenna. nimimerkki: huolestuinko turhaan?
- mavesta hyötyä
lehtitietojen mukaan esitys on tänään 13.12. eikä tuolloin 14.12. kuten tekstissä sanotaan... pisteet kerrankin mavelle, vaikka normaalisti ei niitä tulisikaan.
Onko sattunut virhe täällä tekstissä? potki portsarit sivuun ja baarimikoille tiedoksi, että lisää viinaa. Missä muuten toi on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051099
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt611062Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144808- 65695
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103601Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto89581- 78551
- 53547
- 39528