Nyt kun on saatu tämä toinen valehtelija myllytettyä, niin onhan se tasapuolisuuden nimissä myllytettävä toinenkin rötöstelijä, joka on valehtelemisen lisäksi myös vääristellyt ja antanut virheellisiä tietoja suomalaisen ulkopolitiikan ohi!
Jokohan pian päästään Lipposen myllytykseen?
Mauno
17598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jmäki on valehdellut Lipponen ei. Voit nukkua yösi rauhassa. Jmäen kohtalo ei toistu.
Jos Lipponen ei ole valehdellut, ovat elintarvikevirastosta edelleen käytävät neuvottelut siis aivan turhia. Olen samaa mieltä siitä, että Jmäen kohtalo ei toistu. Siitä pitävät "etelän lehdet" huolen. Emme tule näkemään iltalehtien lööppiä: "Lipponen valehteli elintarvikevirastosta!"
Paavo puhui mitä puhui se ei ollut ainakaan ollutlainrikkomista.
Anneli tekemisiä tutkii POLIISI huomaa
Rikoksesta mistä pahimmillaan voi seurata
vankeutta.Pahimmillaan voi tulla useita syytteitä.
Miten tämä voi olla Keskustalaisille näin
vaikeata tunnustaa.
Tässä se nyt taas nähdään miten "etelän lehtien" sumutus näyttää menevän erille. A.Jäättenmäki ei todellakaan ole poliisin tutkimuksissa rikoksesta epäiltynä. Poliisi tutkii salaisten asiakirjojen vuotoa. Presidentin kanslian Manninen(joka lienee jonkinlainen anti-Rusi: ensin keskustalainen sitten demari)on esittänyt vuodosta erilaisen version kuin A. Jätteenmäki. Siitä ei vielä seuraa, että A. Jättenmäki valehtelisi. Miten tämä voi olla demareille niin vaikeata ymmärtää.
....myöntää, että puheenjohtaja, sittemmin pääministeri meni ja käytti vaalikampanjassaan salaisiksi luokiteltuja asiakirjoja, joita hänellä ei ollut edes oikeutta tietää saatikka lukea. Saatikka käyttää vaaleissa härskisti hyväkseen.
On se tuskaa, tuskaa kepulle ja sen pirttikomissaareille myöntää, että UKK on kuollut ja tässä maassa ei enää voi toimia "kepun lailla".
http://www.kaleva.fi/cf/juttu.cfm?j=300189
Berlusconi taisi olla se joka valehteli. Kansanedustaja ei ole velvollinen ajamaan lupauksiaan sanoo laki. Taisi italiano kusettaa PAaavoa
Yllättävän monet ovat jo ehdottaneet A. Jäätteenmäelle tiedonjulkistamispalkintoa. Demokratia ei toimi ellei myös oppositiojohtaja tiedä missä mennään. Kumpi on tärkeämpää, joidenkin salaiseksi leimattujen paperien (tai oikeastaan niistä tehtyjen muistioiden) joutuminen oppositiojohtajan tietoon vai demokratian eli kansanvallan rappio. Tietysti vallassa olevalle pääministerille on edullista pantata tietoa. Silloin voi hoitaa asiat oman päänsä mukaan tyhmistä alamaisista liiemmin välittämättä.
MISTÄ OLET KUULLUT ETTEI MUKA TUTKIS.
PALJONKO LYÖDÄÄN VETOA TÄSTÄ ASIASTA.
POLISI TUTKII MYÖS ANNELIN LAUSUNTOJA
KUULUSTELUSSA ELI KUMPI PUHUI POLISILLE TOTTA.
RIIPPUU PALJON SYYTTÄJÄSTÄ SAAKO VIELÄ SYYTTEEN
TUOTTAMUKSELLISESTA TURVALLISUUSSALAISUUDEN
PALJASTAMISESTA.
Paraniko uskottavuus nimimerkkiä vaihtamalla?
"A.Jäätteenmäki ei todellakaan ole poliisin tutkimuksissa rikoksesta epäiltynä."
Helsingin rikospoliisin päällikkö on nimenomaan kertonut, että julkisuuteen tulleiden tietojen johdosta Anneli Jäätteenmäen asema ja rooli poliisitutkinnassa on muuttunut.
Aiemmin Jäätteenmäkeä kuultiin todistajan ominaisuudessa. Nyt poliisi selvittää onko Anneli Jäätteenmäki syyllistynyt virkasalaisuuden paljastamisen yllytykseen.
Rikokseen yllyttäjää rangaistaan samalla tavalla kuin rikoksen tekijää.
Ei tuo sinun ja mahdollisten muiden keskustalaisten valehtelu kovin pitkälle kanna. Tuollaiset valheet ammutaan alas alle aikayksikön.
Terve Tane!
Olen ihan oikea nimimerkki miekkamies. Enkä mikään ex - Pena.
Hyvää Kesää ja Annelin jälkeistä elämää!
[email protected]
kieroili ja valehteli. Se sai mennä. Oohhan hiljaa siellä senkin ROTTA!
Anneli on eronnut sekä pääministerin paikalta, kuin keskustapuolueen johtajuudesta, siis kantaa vastuunsa tekosistaan reippaasti!
Sitävastoin Paavo Paavo kovan onnenlapsi se tarvitsisi hamekankaan, kun ei ymmärrä erota jäätyään oikein urakalla valehtelemisesta kiini, vaan mulkoilee vaan nahkurinorsilta kuin pikkurikollinen kaltereidenvälistä?
Turvat tietenkin yritetää nyt tukkia demareiden puolelta, mutta pianhan tässä "teurastus" vasta alkaa ja kohteena on Paavo!
Miksikähän Paavo lisäsi turvamiehiä ympärilleen?
Ounailikohan hän, että voimaan astuu jälleen monen vuoden jälkeen Lapuan LAKI!
Herää juntti nyt ei puhuta enään Annelista, koska hän on rangaistustaan kärsimässä, mutta nyt pannaan Paavollekkin kova kovaa vastaan!
Paavohan on oikein valetelioiden äiti!
Dementiako vaivaa?
Virkistäisitkö - meidän jomman kumman - muistia kertomalla vielä kerran, mitä Lipponen valehtelikaan.
Ruuan ALV:tä ei minun muistaakseni luvannut alentaa, ja elintervikevirastostakin kertoi sen, mitä Berlusconi oli kertonut.
http://www.kaleva.fi/cf/juttu.cfm?j=300189
Eihän toki pääministerin puoluekanta vaikuta mitään. Sehän nyt vain kuuluu olla niin, että sossupääministeri saa rikkoa perustuslakiakin jos huvittaa, joutumatta vastuuseen. Tätä ei vain kepulaiset ymmärrä.
Mitähän perustuslain pykälää siinä rikottiin?
Luulisi vastuun vaatimisen olleen nimenomaan kepun intresseissä. Miksei vaatineet?
En sano, kuka oli oikeassa ja kuka väärässä, mutta kansanvalta toimii. Meillä on fiksu, asiantunteva pääministeri. Hänen johdollaan toimii kansanvaltaan perustuva hallitus toivottavasti.