Eri-miehelle tenun juonnista !!!!

Tuolla linja auto taksa linkissä oli juttua isäntien ryyppäyksestä tupakkakopissa ! Kyllä sinä nyt käsitit väärin! Ei ne enenvanhaset ISOT ISÄNNÄT tenua ryyppineet vaan ihan puhdasta pirtua, ennenvanhaan eläinlääkäri kirjoitti pirtupullon kylkeen tekstin ELÄIMILLE ja sen alle myrkynmerkit! Sitä jaloa ainetta ne isännät sitten tupakkakopeissa ryyppivät, omaksi mielenvirkistykseksi ja emäntiensä iloksi !!!
Sillä ennenvanhaset emännät pruukasivat sanoa isännilleen jotta juopottele missä juopottelet, mutta tuo kohmelo kotiin !


Late Lapista.
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saatoin käsittää väärin sinun viestisi, mutta kyllä ne jotkut joivat sitä sinistäkin, kuulemani mukaan. 70-luvulla tuli sitten "liekki" nimen saanutta(oliko kaasutinspriitä?)jota "alan miehet" nautiskelivat. Se ei ollut myrkyllistä, vaan siihen oli lisätty hajuaine ja jotakin oksettavaa kemikaalia. Nuo alan-miehet juovat jopa(pieniä määriä) metyylalkoholia, joka on myrkyllistä, mutta sen poltaa etyyli-alkoholi. Metyyli siis palaa, kun litkii kaiken aikaa keskaria päälle. En suosittele, kuin "alan-miehille", he osaavat.

Äänestä
  • Nykyisin ovat jo wiskit ja konjakitkin Alkossakin niin halpoja jotta korvikkeiden kanssa ei tarvitse läträtä !

    Äänestä

  • Late Lapista kirjoitti:

    Nykyisin ovat jo wiskit ja konjakitkin Alkossakin niin halpoja jotta korvikkeiden kanssa ei tarvitse läträtä !

    mutta eteläisessä ja itäisessä naapurimaassamme kuitenkin läträtään, myös noiden metyyli-juomien kanssa, vaikka siellä viina on vieläkin halvempaa. Tuohon metyyli-alkoholiin ei olekaan muuta vastaainetta kuin etyylialko. Jotkut ovat jo keksineet krapulalääkkeeksi, mennä terveyskeskukseen valittelemaan, että tuli juotua jotakin pahanmakuista viron viinaa. Saattavat päästä tiputukseen, jossa laimennettua alkoholia tiputetaan verenkieroon. Tulee siis kahden päivän ilmaiset kännit. No karpupla siirtyy, ei sen kummempaa. Millainen on jää-tilanne teidän korkeudella järvissä? Täällä pääkallon paikalla ei tadeta pilkille päästä kohtakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista kirjoitti:

Tuolla linja auto taksa linkissä oli juttua isäntien ryyppäyksestä tupakkakopissa ! Kyllä sinä nyt käsitit väärin! Ei ne enenvanhaset ISOT ISÄNNÄT tenua ryyppineet vaan ihan puhdasta pirtua, ennenvanhaan eläinlääkäri kirjoitti pirtupullon kylkeen tekstin ELÄIMILLE ja sen alle myrkynmerkit! Sitä jaloa ainetta ne isännät sitten tupakkakopeissa ryyppivät, omaksi mielenvirkistykseksi ja emäntiensä iloksi !!!
Sillä ennenvanhaset emännät pruukasivat sanoa isännilleen jotta juopottele missä juopottelet, mutta tuo kohmelo kotiin !


Late Lapista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu