Isänmaallinen ihminen on aina myös kristitty. Ihmettelen kovasti teitä jotka ette usko Jumalaan? Uskotteko, että olemme kehittyneet apinoista? Miksei kaikki apinat sitten ole muuttuneet ihmisiksi, miksi on edelleen apinoita? Vai muuttuvatko nekin pikkuhiljaa ihmisiksi.
KOTI, USKONTO, ISÄNMAA.
KOTI, USKONTO, ISÄNMAA.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on vierasperäinen uskonto eikä se siten kuulu Suomeen. Lue Kalevalaa. Sieltä löydät vastaukset mieltäsi askarruttaviin kysymyksiin. Älä lue raamattua.
Minkä takia niiden pitäisi muuttua ihmisiksi? Totuushan on että kristinusko, juutalaisuus, buddhalaisuus, hindulaisuus ja islam ovat satua. Kaikki pitävät sokeina omaa jumalaansa ainoana totuutena.
ole isänmaallinen sellainen, vaan isätaivaallinen.
Koti ja isänmaa. Ei liikaa saati liian vähän.
"Uskotteko, että olemme kehittyneet apinoista?"
Kyllä. Kristityiltä puuttuva kyky itsenäiseen ajatteluun ja ylitse pääsemätön laumahenkisyys ja auktoriteettien tarve ovat siitä mitä parhainta todistusaineistoa. ;)
Olen isänmaallinen henkilö ja olen valmis kuolemaan sen puolesta, mutta uskonnoilla pyyhin persettä, jos sitäkään.