Irti Riippuvuudesta

Heips.Miten pääsis irti lääkkeistä,jotka ovat:Panacod,noin 6-10 kpl/vrk sekä somnor n.2x/vrk?Alkaa nuo määrät vähitellen ahdistaa!!!
6667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

somnorista en tiedä mitään, mutta panacod on kodeiini nimistä opiaattia sisältävä lääke, eli hakeudu vierotukseen, tai laske itse annosta pienissä määrin tasaseen tahtiin. Käy testauttamassa maksaarvosi sillä panacod annoksesi ylitti päivä annoksen ja se sisältää maksaa rasittavaa parasetamoolia. Maksasi vuoksi nauti päivittäin silimariinia, paras hinta laatu suhde ja oikea annos määrä on naturozonessa luontaistuoteliikkeessä helsingissä. Vierottautuminen mistä tahansa on aina hankalaa, koita kestää.

Äänestä
  • Kannattaa mennä vieroitukseen niin saat Suputeksiä josta on vaan entistä vittumaisempi päästä irti :)

    Äänestä

  • käytät panacodia, onko Sinulla joku sairaus, jonka takia tarvitset voimakasta kipulääkettä? Lopettamaan pystyt omin voimin, kun vähennät annosta vähitellen. Sitä paitsi panacod on maksalle vaarallista, jos ylittää annetut suositukset. Itse sain apteekissa tietoa, että kuusi tablettia päivässä on vielä turvallinen annos, kun olin kovien selkäkipujen takia saanut lääkäriltä reseptin. Ja alkoholia ei kannata ottaa ollenkaan tän lääkkeen käytön yhteydessä, siitähän on maininta tuoteselosteessakin, maksaa kun rasittaa molemmat. Vierottautuminen on yksilöllistä, mutta aloita annosta pienentämällä. Miten siihen muuten voi tulla riippuvuus, eihän se mitään ahaa- elämyksiä aiheuta, ainakaan minulla, kun särkyihini sitä käytin?

    Äänestä

Kiitos tosi paljon asiallisista vastauksista!Se,miksi syön niitä on mullekkin täysi mysteeri,haluan kai eroon jostakin ahdistuksista!!Väärä tapa TIEDÄN!
Tää pitäis hoitaa jotenkin eri lailla,mutta kun on niin paha olla!!
Ne jotka mollaa mua,saa painua hevon kuuseen!!

Äänestä
  • ahdistukseen,mene lääkäriin ja puhu ahdistuksesta,jos saisit jotakin rauhoittavaa,aina puhutaan, että niihinkin jää riippuvaiseksi,mutta ei ne ainakaan maksaa tuhoa ja kaikkihan aiheuttaa riippuvuutta mm.masennuslääkkeet,kahvi,tupakka ym.Ihmettelen mistä muuten saat panacodeja tommosia määriä,mulla on hermosärky jalassa ja lääkäri kirjoittaa 50 kpl kerralla joten en voi ottaa kun 2kpl päivässä,vaikka kipuklinikalla määrättiin 2kpl 3 kertaa päivässä,ei auta kun kärsiä.

    Äänestä

  • lääke kirjoitti:

    ahdistukseen,mene lääkäriin ja puhu ahdistuksesta,jos saisit jotakin rauhoittavaa,aina puhutaan, että niihinkin jää riippuvaiseksi,mutta ei ne ainakaan maksaa tuhoa ja kaikkihan aiheuttaa riippuvuutta mm.masennuslääkkeet,kahvi,tupakka ym.Ihmettelen mistä muuten saat panacodeja tommosia määriä,mulla on hermosärky jalassa ja lääkäri kirjoittaa 50 kpl kerralla joten en voi ottaa kun 2kpl päivässä,vaikka kipuklinikalla määrättiin 2kpl 3 kertaa päivässä,ei auta kun kärsiä.

    mulla respa 3 x 100 kpl

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riippuja kirjoitti:

Heips.Miten pääsis irti lääkkeistä,jotka ovat:Panacod,noin 6-10 kpl/vrk sekä somnor n.2x/vrk?Alkaa nuo määrät vähitellen ahdistaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu