Nyky-yhteiskunnassa ei viranomaiset näköjään puutu edes autovarkauksiin, ellei aja humalassa.
Minä tarvitsen autoani päivittäin työmatkoilleni, 110km suuntaansa. Ja auto on pankin, velkarahalla ostettu. Siinä ei mikään kaupunkipossun selitys "lainaamisesta" auta kun se tulee kohdalle, on varmasti 2,3 kg kappaleina, sopii silloin sopivasti dodgen käsinelokeroon.
Ei, pommi pitää rakentaa istuimeen, että kun istahtaa niin pääsee todella lujaa.
pommi autoon
6
1730
Vastaukset
- RTT
laki on jotenkin kieroutunut. jos pöllit pihalta 10e
polkupyörän se on varkaus.ja häkki heilahtaa. ja jos pöllit 10000e auton se on luvatonkäyttöönotto. ja selityksillä kotiin, mahdollisesti vielä poliisiauton kyydissä. HYVÄ SUOMI. zoukkina heitit
pommin, mutta kun laki on mitä on unohda pommi tai muut ansat. sinä siittä istuun lähdet, ei syyllinen.- ovat
eduskunnassa ajaneet läpi tällaisen lain, joka suojelee niitä paskahousureppanoita, jotka yleensä varastavat autoja. Pesäpallomaila on hyvä väline näiden surkimusten käsittelyyn, jos osuvat sopivasti kohdalle.
- dddddddddddddddd
polkupyörä varastettu yli 3 kk sitten. Sillä ajellaan jossain päin Helsinkiä. Nyt tiedän paikan ja lähden itse tarkkailemaan aluetta. Vielä pitäisi selvittää tarkalleen mikä pienen alueen kerrostaloista on kyseessä. Pyörä on myös erittäin erikoinen, jolloin olen saanut hyvää apua polkupyöräharrastajilta, joilta on tullut näköhavaintoja. Pyörä on varmasti ainutlaatuinen Suomessa.
- auton saa räjähtämään
kappaleiksi muutamalla kemikaalilla
- Nimetön
miten teen sen yksinkertaisesti? mutta etten räjäyttäs itseäni/perhettäni?
- Jaakko Fagerlund
Nimetön kirjoitti:
miten teen sen yksinkertaisesti? mutta etten räjäyttäs itseäni/perhettäni?
tällaisten vahinkomahdollisuuksien takia ansojen/räjähteiden/vastaavien virittely omaa omaisuutta suojelemaan on kielletty.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1225585
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954831Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404784Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3682235- 1222136
- 1081827
- 2561587
- 3731328
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591161- 2241160