Lostin 4. kausi (spoil)

in America

Lostin 4. kausi uhkaa nyt jäädä kahdeksan jakson pituiseksi käsikirjoittajien lakon takia. Alunperin suunniteltiin, että kausi olisi 16 jaksoa pitkä. 4. kaudesta on jo paljastanut paljon uusia juonipaljastuksia.
ÄLÄ KATSO ALEMMAS JOS ET HALUA TIETÄÄ MITÄÄN!!!!!


























Michael palaa sarjaan.
Ensimmäinen jakso alkaa koneen putoamisella mereen.
Vain kuusi henkilöä, jotka olivat lentokoneessa, pääsee saarelta ja he ovat: Sun, Jin, Sayid, Jack, Kate ja Hurley. Heitä kutsutaan nimellä Oceanic 6.
Mm. Libby ja Tom tullaan näkemään uudella kaudella.
Jaksoissa kuolee paljon henkilöitä.

5

2933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DanielLost

      Tiedän kyllä käsikirjoittaijen lakko-tilanteen, mutta mistä oot repässy ton spoilerin? Tai siis mistä oot lukenu vai ootko keksiny omasta päästäs noi?

    • ei jumalauta

      Siis, ihan oikein, että Sayid pääsee pois, sehän on kovimpia selviytyjiä. Mutta VOI VITTU JUMALAUTA jos Sawyer EI PÄÄSE!!!!!!!!!! Saatana! Koko sarjan paras tyyppi! Vois oikeesti ihan realistisuutta ajatellen vaihtaa vaikka sen Hurleyn tilalle Sawyn. Hurley on aika harmiton tyyppi, ei taatusi mitään selviytyjä-tyyppiä, mutta Sawyer sitä vastoin on selviytymistaidoiltaan sieltä kärkipäästä. Sawy ei koskaan epäröi ampua saman tien, jos on vähänkin henki pelissä, ja osaa muutenkin kieroilla tilanteen itsensä hyväksi.

    • .............

      Siis tarkoittaako tuo sitä, että nämä Sun, Jin, Sayid, Jack, Kate ja Hurley lähtevät sarjasta kokonaan pois? Tuossahan on sarjan lähes kaikki tärkeimmät henkilöt...

    • Lost-Guru

      Ääliöt. Käyttäkää järkeänne älkääkä kyselkö tyhmiä.

    • in Finland

      Spoilerit löytää kyllä netistä ihan helposti jos viitsii vaan etsiä (esim. laitat vain Googleen "lost spoilers" niin johan alkaa löytyä)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2566
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      42
      1599
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1232
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1095
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1019
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      61
      1003
    Aihe