YK:sta koska sen Turvaneuvosto tekee jäsenmaita sitovia päätöksiä. Eikä päätösten teossa kysytä Suomelta mitään.
Tällainen rajoittaa vakavasti itsenäisyyttämme eikä sellaista törkeyttä voida sallia enää tämän kauempaa. Hallitus on päättänyt, että Suomi eroaa jolloin itsenäisyys palautuu.
Tällainen rajoittaa vakavasti itsenäisyyttämme eikä sellaista törkeyttä voida sallia enää tämän kauempaa. Hallitus on päättänyt, että Suomi eroaa jolloin itsenäisyys palautuu.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on tehty ?
Siellä Lissabonissa ne niin päättivät änkyröitten painostuksesta.
Voidaan olla sitte reilummin EU:ssa kun on annettu jossain tärkeässä asiassa periksi korpikommunisteille.
EU-Suomen tilannetta, vaan jopa heikentää sitä. Sen sijaan pitäisi erota EU:sta, jotta voitaisiin puhua itsenäisyyden palautumisesta.
YK-jäsenyys ei ole koskaan rajoittanut itsenäisyyttämme, vaan EU-jäsenyys heti ensimmäisistä päivistä alkaen.
Loistavaa!! eusta erominen ja eu mielisten Isänmaan petturuudesta tuomitseminen on jumalan antama käsky!!
Milloin ennen on solvattu isänmaallisuudesta?
Ennen vuotta 1917.
...ja nyt sitten tämä nimimerkki nomex, joka tuntuu olevan välilöissä niin yläkerran kuin alakerrankin kanssa. YK:n peruskirjassa ei taida olla mainintaa EU:sta, mutta päinvastoin lienee... molemmat ovat rauhan asialla... kuten me todelliset suomalaisetkin!