Jehovikset

Vaikka jehovantodistajat ovatkin väärässä siinä, että hyväksyvät johtoryhmänsä tietävän parhaimmat ja oikeat vastaukset automaattisesti
sen sijaan, että antaisivat itselleen ja muille ihmisille yhtä suuren auktoriteetin, he ovat mukavia siinä, että he eivät ainakaan tuputa ja pakkosyötä ajatuksiaan ja uskoaan kuten esim.
yhtä perhettä-ideologian kannattajat.
5287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

saat oikean käsityksen 'okeasta uskonnosta', tuputuksesta jne....

Äänestä

Mistä löytäisi pahemman tuputtaja porukan kuin jt:t.

Äänestä

Jehovat yrittävät iskeä sinuun silloin kun olet elämässäsi alamaissa. Se ihana rakkaus ja ymmärrys aluksi on täyttä harhaa. Sanopa poikkipuolinen sana lahkosta tai ota etäisyyttä rakkauspommitusta tekevään jehovaan niin silloin pesee. Sitä paitsi lahkossa on sellainen juoruamiskulttuuri että sitä on tavallisen ihmisen vaikea ymmärtää. Melkein hairahduin mutta onneksi järki tuli käteen viime hetkellä.

Äänestä

>>he ovat mukavia siinä, että he eivät ainakaan tuputa ja pakkosyötä ajatuksiaan ja uskoaan kuten esim.
yhtä perhettä-ideologian kannattajat.

Monen mielestä tuolla mittarilla mitattuna islaminuskoiset ovat kertaluokkaa mukavampia, eivät tule oville puhumaan käsittämättömiä asioita, joita eivät itsekään täysin ymmärrä.

Toki minä otan avosylin vastaan ovelleni tulevat jehovantodistajat.

Äänestä

Hyvinkö tunnet asian?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eivät tuputa kirjoitti:

Vaikka jehovantodistajat ovatkin väärässä siinä, että hyväksyvät johtoryhmänsä tietävän parhaimmat ja oikeat vastaukset automaattisesti
sen sijaan, että antaisivat itselleen ja muille ihmisille yhtä suuren auktoriteetin, he ovat mukavia siinä, että he eivät ainakaan tuputa ja pakkosyötä ajatuksiaan ja uskoaan kuten esim.
yhtä perhettä-ideologian kannattajat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu