joka kivi, oli se kuinka painava tahansa.Hyvä näin koska sen verran raskaasta asiasta on kysymys, ettei syitä tapahtuneeseen voi jättää pimentoon.Jollekin tutkijalle olisi tässä mainio väitöskijan aihe.Jos kysymyksessä olisi ollu "pelkästään" nuoren ihmisen itsemurha olisi se ollut monen mielestä jokapäiväiseen elämään kuuluvaa ja jo ajat sitten unohdettu suuren yleisön taholta.Koska nyt on käynyt näin, että tämä nuori ihminen verhosikin oman itsemurhansa näin julmalla tavalla,tulee nyt tutkittua sekin , miksi nuoret niin kovin usein Suomessa tekevät itsemurhan ja masentuvat.Voimia kaikille läheisille.
Poliisin tutkinnassa
aijotaan kääntää
4732
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toimia tässä tapauksessa?
epäilempä, että poliisi pyytää virka-apua täältä keskustelupalastalta. Ei kai poliisikaan niin tyhmä ole, että jättäisi tällaisen voimavaran käyttämättä. Eihän muuten saada syyttömistä syyllisiä ja tekijää nostettua sille kuuluvalle jalustalle.
Yleensä puskasta marssitetaan joku sosiaalitäti toteamaan, että:
- asianomiasella ei ollut naista
- hän oli (seksuaalisesti) ahdistunut
- koulussa ei asiaa ihmetelty (ei, vaikka oppilaat valittivat useasti rehtorille)
=> virkavastuuta ei ole.
vuodenaikaan pelkästään helsingin seudulla noin parikymmentä päivässä. Onko jollain tarkempaa tai varmempaa tietoa määrästä? Kiinnostaisi tietää.
Täällä suomessa osataan todella pisaykkösesti jättää kanssaihmiset yksinäisyyteen, tehdä heidän elämästään iloton ja lohduton ja kiusata.