Tsetseenit valtasivat viiskerroksisen talon

http://www.gazeta.ru/news/lastnews/2007/12/16/n_1153447.shtml

Dudajevinkadulla vallattiin talo n:o 13:ssa asunto 23 tunniksi.
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kello 23 Moskovan aikaan alkanut tilanne raukesi kello 8. Kolme hyökkääjää tapettiin ja asunnosta löytyi myös asunnon ilmeisen haltijan ruumis. Naisen epäillään olevan tshetseenien, ei Tshetsenian OMONin tappama.

http://www.interfax.ru/r/B/politics/2.html?id_issue=11930522

Tehokasta toimintaa Venäjällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx... kirjoitti:

http://www.gazeta.ru/news/lastnews/2007/12/16/n_1153447.shtml

Dudajevinkadulla vallattiin talo n:o 13:ssa asunto 23 tunniksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu