Monikulttuurisuuden kunnioittaminen

6524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joulu on kapitalistinen kulutuksen ja hedonismin juhla, pelkkää turhuutta ja kaupallisuutta. Suomalainen juopottelu ja syöpöttely joulun aikaan tuntuu varmasti maahanmuuttajista kuvottavalta, etenkin muslimeista jotka ovat raittiita.

Äänestä


  • jo Euroopassa kirjoitti:

    Berliini... Pariisi... Malmö... Amsterdam... ISLAM VOITTAA!!! MEILLÄ ON VOIMAA!!!

    Provoskeidaa voi tuutintäydeltä suoltaa missä ja miten vain, mutta hölmö ei saa olla =)

    Äänestä

  • jo Euroopassa kirjoitti:

    Berliini... Pariisi... Malmö... Amsterdam... ISLAM VOITTAA!!! MEILLÄ ON VOIMAA!!!

    Siihen loppuisi muslimien katujen herruus hyvin helposti ja nopeasti. Edes afa(naurua) ei kykenisi auttamaan. :D

    Ainoa este tälle tulevaisuudessa pakolliselle toimenpiteelle ovat maansa pettäneet poliitikot.

    Äänestä

suomalainen "islamiin palaaja" on kaikkein kitkerin neitsyt. Juuri näiden rätin päähän vetäneiden vanhapiikojen takia rasismi lisääntyy, ainakaan minun suvaisevaisuuteni ei tästä paljon kohene:

"Suomalainen musliminainen, sister Harb, kääntyi islaminuskoon 12 vuotta sitten. Harb kertoo päässeensä joulusta irti aika hyvin, mutta hän sanoo, että joululaulujen pakkosyöttö radiossa ja kaupoissa häiritsee. Harb ei myöskään pidä tietämättömien ihmisten hyvän joulun toivotuksista. ”Siitä en kovin paljon pidä, jos minulle toivotetaan hyvää joulua. Yleensä huomautan, etten vietä. Tosin vastalahjana toivottelen kyllä kaikille kristityille meikäläisiä juhlapäiviä että vuoroin vieraissa.” Vaikka Harb ei joulua juhlikaan, hän käy silti aina vierailemassa vanhempiensa joulupöydässä."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


haaste jouluna kirjoitti:

http://media.oamk.fi/vienetti/?p=634

http://monikulttuurinentotuus.blogspot.com/2007/12/joulusta-tulee-musta-eli-voitto.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu