Helluntailaisena tiedän, että peruspilarinamme on ylistys. Sitä ON myös se, että luokittelee ihmiset jumalattomiin ja pelastuneisiin.
Kuitenkin meistä ei oo kukaan yhtään sen synnittömämpi kuin kukaan kuka mun sivulla on käynyt.
Siksi kysynkin HELLUNTALAISILTA mikä on se
Miksi Jeesus kuoli?
6
262
Vastaukset
- frihet
Perustamme on kylläkin Jeesus Kristus ja ihan kulmakivenä ja kalliona sen pidämme johon voimme uskomme perustaa.
Tottahan ylistyskin kuuluu uudesti syntyneen elämään, varsinkin kun armosta on syntinsä saanut anteeksi, ihan niiku ilman rahatta ja hinnatta, vaikka Jeesus maksoikin äärettömän kalliin hinnan uhratessaan itsensä ihmiskunnan syntien puolesta, tosin Häntä ei kuolemakaan voittanut.
Nii mitä sä halusit kysyä?lahkolaiset eivät joudu?
Millä perusteella itse katsot itsesi pelastuneisiin ja olet liittynyt helluntaiseurakuntaan? Vai katsotko?- hyvää joulua
auroraboreallis kirjoitti:
lahkolaiset eivät joudu?
Millä perusteella itse katsot itsesi pelastuneisiin ja olet liittynyt helluntaiseurakuntaan? Vai katsotko?" Millä perusteella itse katsot itsesi pelastuneisiin ja olet liittynyt helluntaiseurakuntaan?"
Kuulehan me pelastumme Jeesuksen tähden ja sen perusteella mitä Raamattu asiasta opettaa (uskoontulosta).
Ei kukaan pelastu liittymällä seurakuntaan tai kuulumalla kirkkoon, kai sinä sen nyt ymmärrät? hyvää joulua kirjoitti:
" Millä perusteella itse katsot itsesi pelastuneisiin ja olet liittynyt helluntaiseurakuntaan?"
Kuulehan me pelastumme Jeesuksen tähden ja sen perusteella mitä Raamattu asiasta opettaa (uskoontulosta).
Ei kukaan pelastu liittymällä seurakuntaan tai kuulumalla kirkkoon, kai sinä sen nyt ymmärrät?Kyllä mä ymmärrän sen vaikee käydä sen takia yhtään missään kokouksissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462179- 1901655
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25756Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647
