sateella abs valo

Mistähän mahtaa johtua, kun sadekelillä abs valo vilkuttaa ja auto alkaa nykiä, eli lyö tavallaan abseja päälle.Voiko vika johtua liasta??
3428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko kyseessä varmasti ABS-valo? Bikku-Bemarissa moista ei ainakaan ole. Luistoneston valo saattaisi vilkkuakin sateella ja meno olisi kuvaamaasi nytkähtelyä.

Äänestä
  • Olet oikeassa luistoneston merkkivalo vilkuttaa. Onko kyseessä vika vai reakoiko liian helposti? Liiasta vauhdista ei ole kyse.

    Äänestä

Eikös se ole ihan yksinkertaisesti luistoneston merkkivalo?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


e39 kirjoitti:

Mistähän mahtaa johtua, kun sadekelillä abs valo vilkuttaa ja auto alkaa nykiä, eli lyö tavallaan abseja päälle.Voiko vika johtua liasta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu