maailma. Minä kerron Sinulle maailmasta. Se on kova ja kylmä helvetti. Minä olen se sinun maailmasi. Joku ei ehkä kestä palvoa tämän palstan homoja ja kuolemankauppiaana kirjoitellutta.
Minun maailmani on Kontulan vetinen asfaltti Kurkimäen alikulkutunnelin alla, kun kukaan ei katso.
Se on keltaiset syksyn lehdet ja muistot värikkäistä luolapiirroksista, joita ei saisi aikuisena katsoa.
Sitä on maailma ja toivon, että myös Luojamme tietää sen. Kerron sen SINULLE nyt, Jumala, Luojani.
Minä olen aikuinen: täytin 34 vuotta Lucian päivänä.
Jos olisin nuori niin kuin silloin kun tunsin Bluesin, joka kuoli huumeisiimme kapinoisin ja piirtäisin kiviseen ja kirjoitettuun seinään suuren vaaleanpunaisen sydämen ja sen päälle kirkuvan punaisen.
Olisin siitä niin ylpeä, että kirjoittaisin jonnekkin myös nimeni, että tietäisivät koko rappiojengi kuka sen rakkauden oikein keksi!
Eihän ole oikein, Taivaan Jumala, että joku jaksaa vain, koska tietää, että voi lopettaa elämänsä yliannostuksella heroiinia, kun on harjoitellut ensin. Eihän ollut oikein?
Jonkun ainoa toivo, tänäänkin, voi olla tieto siitä, että joku aina johtaa niin, että Kontulan ostarilla tai missä vaan eteesi tulee yhtä kylmä ja kuuma, samaan aikaan ihminen...kun vettä sataa. Siltä voi ostaa.
"Älä tee sitä."sanoisi sairaalapastori...tarkoitan nuorisopastori, mutta miksi elää? Miksi muistella 33-vuotiaana huumeisiin kuollutta ex-poikaystävää, koska hänen äitinsäkin muistelee häntä koko loppuikänsä ja on onnellinen kun joku muukin jaksaa.
Niinkuin minä tässä nyt. Ei ollut kiva kuunnella äidin kysymyksiä:"Uskotko?" Kun en.
Helvettiin se meni, jos meni.
Taivas on harmaa. MITÄ SITTEN?
Jumalaa ei ole.
Silti kysyn Sinulta, Jumala..etkö voisi tehdä kohdallani poikkeusta ja kertoa minulle miksi.
Sitten ei ei tarvitsisi miettiä miksi minä elän mutta hän ei. Olisin sinulle hellä, jos ottaisit vieraaksesi, Pyhässä Hengessä.
Voisin olla taitava kaikessa, koska olet jalo.
Kerro salaisuutesi Jumala.
Pelasta tänään joku ihminen, sillä tahdon uskoa Sinuun.
huumevalistustyötä.
1
104
Vastaukset
- Y--stis
"maailma. Minä kerron Sinulle maailmasta. Se on kova ja kylmä helvetti."
Voi sinua kun on rankkaa. Polta pienet paukut nii helpottaa :)
Mun elämä on ainakii valosaa kun mä oon löytäny huumeet :D
"Minä olen se sinun maailmasi. Joku ei ehkä kestä palvoa tämän palstan homoja ja kuolemankauppiaana kirjoitellutta."
Ota ny vähä iisimmin. Kulta :)
"Minun maailmani on Kontulan vetinen asfaltti Kurkimäen alikulkutunnelin alla, kun kukaan ei katso."
Voi raukkaa :( Sopiva lääkitys ja positiivinen ajattelumaailma vois auttaa :) Eihän sulla kauheen huonost voi mennä kun sul on tietsikka :)
"Se on keltaiset syksyn lehdet ja muistot värikkäistä luolapiirroksista, joita ei saisi aikuisena katsoa.
Sitä on maailma ja toivon, että myös Luojamme tietää sen. Kerron sen SINULLE nyt, Jumala, Luojani."
Ei se oo hei ainoo maailma. Ota löysin rantein ja iloitse. Ei siihen tarvi jessee eikä jumalaa. Ja sillee. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2343945Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t462577Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401800Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991671- 1061664
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin161499Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e501494Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1691410- 141161
Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1301158