Toivon sydämeni pohjasta että joku oikeudentajuinen konna puukottaa kuoliaaksi tälläisen paskan.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200712217015194_ul.shtml
Lääketiede kehittyy ja toivon mukaan tälläiset pystytään abortoimaan ajoissa,ei yksinkertaisesti anneta hänenkaltaisten syntyä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200712217015194_ul.shtml
Lääketiede kehittyy ja toivon mukaan tälläiset pystytään abortoimaan ajoissa,ei yksinkertaisesti anneta hänenkaltaisten syntyä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aivan liian suuri tuomio, ei mitään järkeä. Ehdollista tuosta pikku hommasta olisi pitänyt antaa. Ties vaikka poika oli jutussa mukana.
koska vankila on näille ihmisille kuitenki väärä ja se vihoviimeinen paikka.
Sinäpä sen sanoit; ties vaikka poika olisi ollut jutussa mukana. Sitä kun ei ikinä kysytä, niin ei voida tietääkään.
Lehtijutussa oli muutama muutenkin hämärä kohta. Minkähänlaisia olivat nämä 'lapsipornoksi luokiteltavat' kuvat? Tuskin ainakaan mitään hardcorea, koska muuten olisi vaan sanottu kiertelemättä että 'rankaksi lapsipornoksi luokiteltavia kuvia' tai 'lapsipornoa'. Lapsipornoksi voidaan kuitenkin joissain maissa luokitella jopa kuvat, joissa lapset ovat 'luonnollisessa yhteydessä' alasti, tai jopa kuvat joissa on vaatteet päällä mutta poseerataan 'kiihottavasti' (!!!!!!!)
Myöskään ei mainittu että mies olisi pistänyt kuvia levitykseen.
Toisaalta jos poika ei ollut jutussa mukana ja kärsii nyt kamalista traumoista, niin minun puolestani saa mies lusiakin sen elinikäisen. On sen ihan ansainnut. Pointti on siinä, että me emme tiedä. Jutussa ei kuvailtu pojan reaktiota mihinkään. mutta vastuuntuntoisuus tuosta miehestä kyllä välittyy jo siinä että hän tunnusti rikoksen; monet kunnon pedofiileistä tunnustavat rikoksensa ettei poikien tarvitse käydä läpi raskaita kuulusteluja ja oikeudenkäyntejä.