Osallistuiko isoisä myös

Kun niin monessa oli mukana, niin aivan hyvin isoisä olisi voinut olla myös Katynissä. Siis siellä, missä urheat neuvostojoukot kaikkensa antaen tuhosivat parikymmentätuhatta puolalaista. Ja käytännössä ilman omia tappioita. MarttyyriMara, kirjoita meille myös tuosta taistelusta.
3254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomalaiset lahtarit murhasivat omia sotilaita Huhtiniemessä. Miksi siitä ei voi kirjoittaa?

Äänestä
  • on syytä ensin tutkia. vai mitä. ei ole kenenkään etu.. meinaan on vasta uskomuksia..joista jokin kuppikunta kehittelee totuuksia

    Äänestä

  • ei vaeta kirjoitti:

    on syytä ensin tutkia. vai mitä. ei ole kenenkään etu.. meinaan on vasta uskomuksia..joista jokin kuppikunta kehittelee totuuksia

    Mutta kaivetaan asian ja paikan vierestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katynin taisteluun? kirjoitti:

Kun niin monessa oli mukana, niin aivan hyvin isoisä olisi voinut olla myös Katynissä. Siis siellä, missä urheat neuvostojoukot kaikkensa antaen tuhosivat parikymmentätuhatta puolalaista. Ja käytännössä ilman omia tappioita. MarttyyriMara, kirjoita meille myös tuosta taistelusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu