Siis todelliset välirahat uuteen..? 10-30%. Ainakin nyt saa niin sikahuonoja hyvitystarjouksia, ettei koskaan. Puolet auton arvost suunnilleen. Voi se hiukan kohentua kun liikkeet saa pasmat kohdillen?
Paljonko
kallistuu autot?
4543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No minkäs ikäinen sun autos on ja paljonko ajettu... me saatiin ainakin ihan sama mikä tarjottiin silloin joskus taanoin ku vaihdettiin uuteen
Monet nyt hyvityksistä valittavat ovay sellaisia, jotka ovat kysyneet viimeksi tarjousta vuosi sitten tai ostaneet autonsa vuosi sitten.
Mikään liike ei hyvitä autosta vain puolta sen arvosta, nyt tilanne vain on sellainen, että hintataso on viimeisen vuoden aikana pudonnut paljon, osalla merkeistä jopa rajusti.
Kerro autosi faktat ja hyvitys, niin kerron onko pielessä vai ei?
Auto on Avensis 1,8 Sol kov, 2002, nyt hyvittävät 14000 € ja vuosi sitten lupasivat melkeinen 20 th !!
No ajomäärä tietenkin ratkaiseen, mutta tuollaisista noin 100 tkm ajetuista pyydetään nyt noin 13500-15000e, joten 14000 hyvitys on varsin hyvä, jollei jopa erinomainen, jollei autollasi sitten ajettu tosi vähän.