joulupukilta?
Mitä
sait
6384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se toi vaan yhden lahjan: 2 viikon matkan mamman kanssa Afrikan parhaalle eläinsafarille sellaiseen aikaan kun täällä pitäisi olla hanget korkeat. Siinä oli vaan yksi mutta, jouduin avittamaan Korvatunturin ukkoa muutamalla tonnilla, mutta korkoa ei tarvitse maksaa.
puheenaihe,maksoitko kaikki verot
Kylhän ne alvit on pakko maksaa, mutta yhteistaloudessa asuvat voi nykykäytännön mukaan lypsää toisiltaan lahjoja tai puhdasta rahaa ainakin toistaiseksi ilman veroseuraamuksia. Jos pelkillä veroilla selviäis vaimosta aiheutuvista kuluista, niin olishan se paljon halvempaa, kuin nää "verottomat lahjat".
Tarkoitit varmaan, että jos olis tullu lahjakortit SFC:n kämppärille, niin olis ehkä pitänny hakea ennakkopäätös verottajalta. Liian riskaabelia sellainen.
sama maa, sama kieli
ja sykemittauslaitteen.En uskaltanut joulupyhinä kokeilla kun anoppi oli meilä 4 yötä.Olisi varmaan räjähtänyt käsivarteen.
Pukki tyhjensi pussukkansa typötyhjäksi...