Moi!
Mulla on sellainen tilanne, että pelkään, että olen aloittanut väärään aikaan pillerit.
Jouduin kuukausi sitten ottamaan jälkiehkäisyn, jonka johdosta minulla tuli uudet kuukautiset viikon päästä kuin edelliset olivat loppuneet.
Nyt noista kuukautisista on n.24 päivää ja luulin että minulla alkoi taas kuukautiset ja päätin aloittaa pillereiden syönnin uudestaan ekana vuotopäivänä, 6kk tauon jälkeen.
Tällä kertaa vuoto on ollut todella niheetä ja mietinkin että onko kyseessä nyt jotain hämäys tiputtelua eikä oikeat kuukautiset?!
Vai voiko ne olla niukat koska aloitin pillerit?
Olen jo ehtinyt luottamaan pillereiden ehkäisyyn ennen kuin huomasin että kuukautiseni on tosi niukat...
Mulla on sellainen tilanne, että pelkään, että olen aloittanut väärään aikaan pillerit.
Jouduin kuukausi sitten ottamaan jälkiehkäisyn, jonka johdosta minulla tuli uudet kuukautiset viikon päästä kuin edelliset olivat loppuneet.
Nyt noista kuukautisista on n.24 päivää ja luulin että minulla alkoi taas kuukautiset ja päätin aloittaa pillereiden syönnin uudestaan ekana vuotopäivänä, 6kk tauon jälkeen.
Tällä kertaa vuoto on ollut todella niheetä ja mietinkin että onko kyseessä nyt jotain hämäys tiputtelua eikä oikeat kuukautiset?!
Vai voiko ne olla niukat koska aloitin pillerit?
Olen jo ehtinyt luottamaan pillereiden ehkäisyyn ennen kuin huomasin että kuukautiseni on tosi niukat...
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä se e-pillereiden aloitaminen voi hyvinkin aiheuttaa sen, että vuoto on niukkaa. Se voi jatkua sellaisena pitkäänkin, vaikka koko liuskan ajan.