Tietääks Stadilaiset millainen ihminen on....

.......KOIJARI!!! ???
6819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

HUIJARI

Äänestä
  • Hieman tarkennusta kaivataan

    Äänestä

hyvä seuramies sekä naistennaurattaja, joka osaa
huijata vaikka kartanot ja konnut halutessaan.

Äänestä
  • Huuto.netistä tahi keltsusta!

    Äänestä

Koijari on johdos otsikossa mainitusta ruotsinkielisestä termistä, joka tarkoittaa sananmukaisesti huijaria.
På skoj sen sijaan tarkoittaa paljon muutakin.

Eri paikkakunnilla tällaisilla sanoilla voi tietysti olla toisistaan poikkeaviakin merkityksiä.

Äänestä

...stadinkundit tietää kaiken!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


................... kirjoitti:

.......KOIJARI!!! ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu