Marskin homoilut

Marski valokuvasi nuoria sotilaita kun ne olivat munasillaan uimassa. Kuka normaali heteromies ottaa sellaisia kuvia ?
8654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

joka pöivästä ja viikosta toiseen pohtii kyseistä itseään pohjattomasti kiehtovaa propleemaa.

Äänestä

Siihen aikaan ei Suomessa tai Venäjällä tunnettu homoseksuaalisuutta. Homoseksuaalisuus tuli näihin maihin vasta myöhemmin. Ketään ei nimitetty homoksi ja kukaan ei nimittänyt itseään homoksi, vaikka seksitystä tapahtuikin miesten kesken.

Näin on vieläkin suurimmassa osassa maailman kulttuureja, homoutta ei koeta identiteettinä, mutta homostelua kuitenkin tapahtuu.

Äänestä
  • "Siihen aikaan ei Suomessa tai Venäjällä tunnettu homoseksuaalisuutta"

    Totta toinen puoli. Ne olikin raamatullisesti nimettyjä iljettäviä miehimyksiä!

    Äänestä

pyörälenkillä ja viereisellä lammella oli kaksi pariskuntaa uimassa. He olivat jätäneet vaatteensa ja pyöränsä polun varrelle puun alle. Kamera oli pyörän tangossa riippumassa. Serkkuni sai idean otetaanpa kuva, hän laski housunsa ja minä otin kameralla kuvan hänen pyllistäessään. Laitoimme kameran paikoilleen ja lähdimme vähän äänin.

Äänestä

Joukkue ajatettiin kuumalla kesäisellä polkupyörämarssilla syrjäiselle merenrannalle, ilman mitään ennakkovaroituksia. Jalkauduttua kuului käsky: ”Vaatteiden riisumiseen aikaan kaksi minuuttia”. Seuraavaksi: ”Neliriviin järjesty!” Porukka oli käskyn jälkeen nelirivissä munasillaan (parilla häveliäimmällä hemmolla jalassaan ”simeliukset” eli intin senaikaiset lyhyet alushousut/uimahousut. Tässä vaiheessa minä ja pari muutakin kameranomistajaa karkasimme rivistä, harjoituksen johtajan estämättä. Napsimme parit kuvat tuosta muodostelmasta ja palasimme riviin. Seuraava käsky kuului: ”Veteen, mars, mars!”

Vaikka otinkin tuosta tapahtumasta valokuvia, ei ole tullut vielä mieleenkään epäillä itseäni homoudesta.

Valokuva on ”inttialbumissani” edelleen. Kun vaimoni joskus tapasi yhden kuvassa edustavasti esiintyvän kaverin ensimmäistä kertaa, hän totesi jo nähneensä tämän valokuvassa. Kaveri oli heti kärryillä, missä kuvassa. Yhteiset naurut naurettiin ja sillä hyvä.

Äänestä
  • ...taidat olla umpihomo.

    Äänestä

Minä olin salskea luutnantti homopoika 1944. Olin juovuksissa väkisin tuotu Mikkeliin, kun en selvänä lähtenyt. Arvatte kuinka hyökkäyksen ääni kaikui kesäkuussa, kun minä päämajassa makasin adjutanttien pitelemänä se vain painoi pyllyyn.

Äänestä
  • Jokin raja pitäisi olla näillä kirjoituksillakin. Vaikka jotain tällaista tietäisikin, ei kaikesta tarvitse sentään tehdä julkista. Kehtaatko todellakin väittää, että olet harrastanut seksiä itsensä Herra Marsalkan kanssa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys ? kirjoitti:

Marski valokuvasi nuoria sotilaita kun ne olivat munasillaan uimassa. Kuka normaali heteromies ottaa sellaisia kuvia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu