lauloipa Antti sen kauniisti tuon joululaulun. Ihan tuli tippa silmään.
Sydämeeni joulun teen
4
666
Vastaukset
- missä.....
laulo? Levyllä vai?
- Korvasmi
Olen yllättynyt kuullessani nyt ensimmäistä kertaa Tuiskun Antin tulkitsevan tämän kappaleen. En ole missään määrin fani, mutta kaveri laulaa todella hyvin tämän herkän laulun!
Alkuperäisen, Kassu Halosen säveltämän joulubiisinhän esitti kai Loiri ja hyvin esittikin. Veskun toinen versio on se paras esitys, vaikka on liuta muitakin tulkitsijoita tästä kappaleesta.
Antti Tuiskun arvostus oikeana laulajan nousi tämän ansiosta kohdallani aimo harppauksen.- g-i-r-l
Tuota joulu laulua ei kuuntele kenenkään muun laulamana ku Loirin ja senki voi kuunnella kerran vuojesa jos ei muutakaan kuulu!
- Luuraaja
Me naurettiin sille hahahah!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643