VENÄLÄISSOTILAITA TUOMITTU!

Useampikin roisto joutaisi tshetsheenien murhaamisesta tilille!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1469875
1197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun venäläisiä sotilaita tuomitaan, toisia ei ole tarpeellista tuomitakkaan? :-))) Noin tuon voisi tulkita. Mielestäni on hyvä, että heidät tuomittiin, mutta sama pitäisi koskea myös vastapuolta ja kaikkia muitakin sotarikollisia. No minä olen, toisin kuin sinä, melko tasapuolinen, poikkeuksena vain muslimiterroristit, joita pitääkin kohdella hieman kovemmin, koska he toimivat siviileinä, ilman mitään sotilaan tunnuksia. He ovat aina sotarikollisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HYVÄ ALKU! kirjoitti:

Useampikin roisto joutaisi tshetsheenien murhaamisesta tilille!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1469875

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu