Darlan poismeno tosi typerästi toteutettu !!

Sarjan ex-fani

Mitähän ihmiset oikeasti tekisivät, jos läheinen makaa sairaalassa letkuissa ja yhtäkkiä monitori rupeaa näyttämään viivaa ? Jäisivätkö he hoomoilasena vollottamaan ja tollottamaan, vai kenties, ehkä kuitenkin, ensimmäiseksi kutsuisivat hoitohenkilökuntaa paikalle ? Mutta sehän ei toki sopinut, kun Darlan hahmo oli tarkoitus lopettaa.

3

908

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cecilia 34

      Hoitohenkilökunnan olisi pitänyt rientää paikalle kutsumattakin, sillä onhan hälyttävä monitori kytketty valvontahuoneeseen.

      Mutta ei, ketään ei rientänyt potilashuoneeseen sydämen pysähtyessä edes rekisteröimään tarkkaa kuolinaikaa... lienevät hoitsut ruokatauolla.
      Se oli k.kirjoittajilta paha moka ja syntyi epäuskottava tilanne.

      JOS oikeasti jonkun elämä olisi noin kiikun kaakun, niin ainahan siellä yksi hoituri olisi kuolemaa tekevän vierellä, jos ei muuta niin omaisia lohduttamassa.
      Varsinkin kun olisi noinkin nuoren ihmisen äkillisestä poismenosta kyse.

      Normaalisti äkillisesti kuolevan potilaan omaiset ovat paniikissa, nyt heillä olikin jo menossa hiljainen suruvaihe, jota normaalisti käydään vasta useiden päivien jälkeen kuolemasta.

      • ihmettelin ja odotin

        elvytysryhmää paikalle! Hämmästyin kun ketään ei tullut. Eikä Darlaa kai ollut varsinaisesti ihan toivottomaksi luokiteltu. Ja vaikka olisikin, kyllä elvytysryhmän olisi pitänyt tulla paikalle juoksujalkaa. Eikä tämä ole ainoa moka sarjassa, sairaalakohtauksissa on ollut paljon kummallisuuksia, jonka jo tavallinenkin ihminen huomaa. Mahtavat lääketieteen ammattilaiset nauraa kippurassa katsoessaan sarjaa! Käsikirjoittajat voisivat pyytää konsultointia lääkärisarjojen kirjoittajilta!


      • Sarjan ex-fani
        ihmettelin ja odotin kirjoitti:

        elvytysryhmää paikalle! Hämmästyin kun ketään ei tullut. Eikä Darlaa kai ollut varsinaisesti ihan toivottomaksi luokiteltu. Ja vaikka olisikin, kyllä elvytysryhmän olisi pitänyt tulla paikalle juoksujalkaa. Eikä tämä ole ainoa moka sarjassa, sairaalakohtauksissa on ollut paljon kummallisuuksia, jonka jo tavallinenkin ihminen huomaa. Mahtavat lääketieteen ammattilaiset nauraa kippurassa katsoessaan sarjaa! Käsikirjoittajat voisivat pyytää konsultointia lääkärisarjojen kirjoittajilta!

        Yksi ihmetyken aihe on mm. se, että varmasti suht tyyriitä kuvauspäiviä tehdään mm. näissä eri muotinäytösjutuissa, mutta sitten mm. jos kuvataan jotain autolla ajoa, se on tehty kahden euron budjetilla niin, ettei kukaan vahingossakaan erehdy uskomaan, että siinä joku ajaisi autolla oikeasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1320
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      458
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    15. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    16. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      85
      441
    18. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe