Te jotka käytätte akneen tarkoitettuja pillereitä (esim. diane nova, cypretyl), mutta joilla EI aknea ole, onko pillerit sopineet teille hyvin? Itelläni on ollu nyt jonkin aikaa akneen tarkoitetut pillerit ja oon huomannu että naama on alkanut kukkimaan. Mitäs sitten kun lopettaa tollaset pillerit, meneekö naama vaan pahempaan kuntoon?
Akneen tarkoitetut pillerit
te joilla EI aknea
2330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Diane Novaa söin useamman vuoden, alottaessa oli vähän finnejä (teini-ikä), nyt keväällä lopetin pillerien syönnin ja naama kukkii koko ajan pahemmin!! Suututtaa!!
Moikka! Mulla ei oo ikinä ollut ihon kanssa ongelmia, mutta kun aloitin syömään yasmine merkkisiä e-pillereitä, kappas vaan finnejä ihan joka puolella. Lääkäri ei aluksi uskonut että finnit johtuivat pillereistä, koska ne nimenomaan sisälsi aknea vähentävää ainetta, mutta lääkäri kuitenkin suostui vaihtamaan pillerini meliane merkkiin. ONGELMA POISSA! Ei finnejä enää. Suosittelen että sinäkin vaihdat pillerimerkkiä vaikka vain kokeilu mielessä. Ei ensimmäiset pillerit aina kaikille sovi. Joillekkin ei edes ne toiset.