on annettu vuodelle 2008???
Montako vakavasti otettavaa maailmanlopun
ennustusta
3669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei yhtään. Harri Veijonen on ennustanut, että Syyrian pääkaupunki (ilm. Damaskos) tuhoutuu syksyllä 2008. Mutta Jeesus ei tule eikä ylöstempauskaan eikä mitään, eli tänä vuonna saa kaikessa rauhassa rypeä kaikissa mahdollisissa synneissä ja irstailuissa! Kiitos profeetalle.
"Olen jo sanonutkin vuoden 2008 tulevan vastaamaan vuotta 2001. Jos 11. 9. 2001 oli vain esikuvaa jostakin suuremmasta niin miten suurta syksyllä 2008 nähdäänkään! Olen esittänyt esimerkiksi Syyrian pääkaupungin ympäristöineen tuhoutumista. HV 14. 12. 2007"
aikanaan, Ilmestyskirjan sanoman mukaan.
Jeesus sanoo: Kaikkien näiden täytyy ensin tapahtua, ja sitten tulee loppu.
Ensin tulee antikristus, jonka Jeesus tuhoaa tulemuksensa ilmestyksellä. Turha odottaa mahdollisesti ensiyönä tapahtuvaa Jeesuksen tulemista, koska paholainen esiintyy Kristuksena ennen sitä, ja tuhoutuu Kristuksen tullessa. Tuuliin ja pilviin ei nousta ennen aikojaan, sillä marttyyreidenkään aika ei ole vielä tullut, pedon aikakauden kestäessä aikansa.
v.2008 saattaa korostua väkevä herätyksen henki maailmassa, joka ei ole Jumalan Pyhän Hengen aikaansaama, sillä Jumala on lähettävä heille väkevän eksytyksen, niin, että he uskovat valheen, koska heillä ei ole rakkautta totuuteen voidakseen pelastua.
Tämän jälkeen seuraa viimeinen herätys, joka pitää sisällään sanoman: Antakaa kunnia Jumalalle, joka on luonut taivaan ja maan ja meren ja vetten lähteet.
Ei tule tapahtumaan salaisia tempaamisia, sillä Jeesuksen tuleminen on suuri ja julkinen, eikä kukaan lähde täältä tuuliin ja pilviin ennen aikojaan, se on Raamatun totuus.
Vuonna 2008 petovaltio tulee kehittymään edelleen EU:n Liittovaltiona ja portto kirkon asema tulee vahvistumaan, lopullista päämääräänsä kohti.
Ja ne kymmenen sarvea, ovat ne kymmenen kuningasta jotka saavat vallan ja voiman pedon kanssa yhdeksi hetkeksi, ja Ilmestyskirjan sanoma toteutuu lopullisesti.
Ilmestyskirjan pedon luku on 666.
käykää katsomassa aiheeseen: asteroidi.
www.youtube.com/leoaho37