Putin pitää huolta

hän ei anna Ison pahan usanisti-suden syödä kansansa eväitä ja rikkauksia
olisipa meilläkin sellainen johtaja mutta mitäpä me sillä koska olemme jo maamme myyneet ja vain paperilla itsenäinen valtio
4228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sen tähden idolimme onkin siirtänyt yli 40 miljardia euroa alppimaiden pankkeihin omille tileilleen, jotta voi jonakin päivänä palauttaa ne kansalleen!

On se vaan reilu ukko, se Putin!

Äänestä
  • joulukaloiksi, mutta voisimmehan omille kansanhuolitsijoille ehdottaa samanlaista sijoistusta noin eläkepäivilleen.
    Lienee jo Tarja sen toimeksiannon saattanutkin relaan kunnon vasurina.
    No pelkele, joko se Pena taas taas niitten taulujen perään katosi.

    Äänestä

  • satuihin...heh
    sehän kertoo kaiken siten että se näyttää naapurin kannalta huonolta
    etkö ole valistunut sen vertaa että pystyisit seulomaan asioita omilla aivoillasi
    p.s. tyhmyys on rikos lukijoita kohtaa.

    todista asiasi faktoilla äläkä toista rahanvallan ohjaamaa mediaa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kansastaan kirjoitti:

hän ei anna Ison pahan usanisti-suden syödä kansansa eväitä ja rikkauksia
olisipa meilläkin sellainen johtaja mutta mitäpä me sillä koska olemme jo maamme myyneet ja vain paperilla itsenäinen valtio

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu