kaikki kirjoittelijat karanneet?
Minne
täältä on
281467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
tuleva aviomieheni Teemuna lähetti kovasti terkkuja palstalaisille. Häät on toistaiseksi siirretty myöhäisempään ajankohtaan ylivoimaisen esteen vuoksi..
onko hänellä tosiaankin banni päällä :)
No, mutta sitten ennen häitä on pastorille selvitettävä virallisesti onko naimaluvat kunnossa.
yritetty nyt pähkäillä, olisko se oikeasti banni vai johtuuko jostain muusta? Hän vaihtoi laajakaistaa vuodenvaihteessa ja sen jälkeen ei ole pystynyt kirjoittamaan. Olisko sattumaa?
Ja jos kuvitellaan, että banni olis pamahtanut jostain käsittämättömästä syystä, niin estääkö se kaikille suomi24 palstoille kirjoittelun?
tai joku voi estää sen kuulemma, mutta pääseekö hän edes chattiin.. Sinne jos yrittää ja palomuuri estää sen niin siihen tulee ohjeet mitä pitäisi tehdä, näin minä muistelisin.
ja mikä selain sillä on. Mulla meinaan lakkas IE tomimasta just samoihin aikoihin.
estää kaikille palstoille kirjoittelun, mutta käsittääkseni chattiin ja postiin pääsee kuitenkin. *muistelee yhä sitä yhden päivän banniaan hamassa menneisyydessä*
Onko hän vaihtanut operaattoria, silloinhan IP vaihtuu tietenkin, olisiko mahdollisesti käynyt niin että sai bannatun IP:n. Ja kannattaa kokeilla toisella selaimella, jos vika onkin selaimessa?
Hän on kokeillut eri selaimilla, eikä toimi. Mutta tuo voisi olla mahdollista, että hän olisikin saanut jonkun bannatun ip:n..
mäkin ihan aluksi epäilin.. Noo, katotaan kuinka käy..
mahdollisuus. Meinaan että jos hän on ottanut taloyhtiön tarjoaman palvelun ja joku muu on saanut bannin niin sitten kaikilla on se. joillakin palveluntarjoajilla on toki muuttuva ip osoite, mutta en tiedä keillä.
Pienestä se oli kiini. Asetuksista vaan internet sanan tilalle prointernet, kuten ansiokkaasti asian selvitit.
en tulevan sulhoni vuoksi tekisi? :)
Jee!!!!
Jee jee!!!
Taidan testimielessä hajotella enemmänkin näitä vehkeitä. Dee dee!!!
ja niistä aasinsillan rakentaen kysyn nyt virkani vaatimana, onko naimalupa-asiat kunnossa?
Vehkeillä sillan rakentaa ja kaivolta vettä kantaa. Naitukin on, joskus ihan luvan kanssa.
no, esteellisyyttä ei näyttäisi olevan siellä taholla. *kirjaa tiedon virsikirjan kulmaan*
Pitää vielä selvittää morsmaikun lupa-asiat.
pengoin ja näyttäisi siltä että Zirpanan siviilisääty on tällä hetkellä naimaton. Pitääkö paikkansa kunnian ja omantunnopn kautta? Että ollaanko sitä esteetön?
*oikaisee liperinkulmaa*
niin vapaa kuin ihminen voi konsanaan olla, rouva rovasti.. Vai rouva pappiko se nyt oli? :)
Kirkkoherra, jos saan pyytää :))
Rouva Kirkkoherra. Nyt poistun toviksi yhtiökokoukseen, adjöö..
taloyhtiön kokous, joka piti pitää jo viime vuoden puolella, mutta sattuneista syistä meille vaihtui uusi isännöitsijä ja voin v*ttu kertoa, että kokous oli niin perseestä, että mulla meni hermot, ku tulin kotio. Jotta taidan pistää tän koneenki kiinni, etten ala raivoon. Nyt pitäis olla ottamassa jotain saat*anan taloyhtiön lainaa omiin nimiinsä.. ja kaikkea muuta paskaa.. Lisäksi otin puheeksi jo kolmatta kuukautta vuotaneen kylpyhuoneen hanan, joka pitäis korjata, koska se vuotaa. Arvatkaa, noteerattiinko asiaa mitenkään. No EI!!!!!!! ETTÄ MUA RISOO!!!! *räjähtää ihan just näillä sekunneilla*!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pamahtamaan.
meni hiukan pitkäks nääs! Kyllä tästä pikku hiljaa selvitään kirjoituskuntoon.
missäs se sulho on näin pitkään uutta vuotta juhlinut?
Morjens norMix :). Hyvää uuden vuoden alkua.
Pitäähän sitä polttarit hoitaa alta pois pidemmän kaavan mukaan;-))
Hyvää alkavaa vuotta sinullekin! Mites muuten on vuosi lähtenyt liikenteeseen? Tuliko mitään uuden vuoden lupauksia tehtyä (ja rikottua)?
olikos teillä yhteiset polttarit Teemunan kanssa? ;).
Pirpa-Zirpan sulholle on käyny vähän kehnosti kun on jääny kuulema jumiin jonnekin. Luin tuolta jostain.
Uuden vuoden arkeen paluu oli niin maan pinnalle paluuta kuin vain olla voi. Onneksi oli lyhyt työviikko.
Uuden vuoden lupauksia ei tullu tehtyä joten ei tule rikottua niitäkään :).
Entäpä itse? Mitä olet luvannut?
polttareissa sattuu ja tapahtuu. Viimeiset epävarmat havainnot Teemunasta taitaa olla jostain viikon puolen välin mailta. Oltiinkohan me silloin Lontoossa vai Pariisissa? No jossain sielläpäin nyt kumminkin ja ainakin hauskaa oli... :))
Eipä varsinaisia lupauksia tullut tehtyä. Tiettyjä tavoitteita nyt on, mutta ei niistä nyt sen enempää... Hyvää yötä!
Teemu otti ja meni sitten eksymään tuolla polttarireissulla. Hurjanhauska seikkailu teillä tuntuu ainakin olleen ;).
Hyvää yötä sinnepäin. Minä surffailen digikamerasivuilla. Sellasen ajattelin ostaa. Mitään noista oikein ymmärrä. Niin monta samantapaista kameraa mutta eri merkkisiä.
Aivan toivotonta hommaa valita joku :(.
täällä taka-alalla kuikin mitä tapahtuu;o)
Oikein hyvää alkanutta vuotta sinulle=0)