Eipä Tuomioja Ilotaloja kiellä

järsii. Mutta niinpä vaan hänen Um toimiessaan lappasi tänne ilotyttöjä töihin 40 kpl.

Vaan eipä Erkki ole ihmiskaupasta huolissaan vaan tekopyhästi siveilee "tunteitten loukkaamisesta" kaikenmaailman muilta tulokkaista.

hahah!
5160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaikka tuo ilotalorumba toisin osittaakin kansamme mielestä, mutta Eki on huolissaan että maassamme on uskovaisia.

Äänestä
  • Sieltä jää mukavat muistot ,mutta jumalan
    luo on vaikea mennä ja saada oikeaa kontaktia.

    Äänestä

  • Körtti-Pappi kirjoitti:

    Sieltä jää mukavat muistot ,mutta jumalan
    luo on vaikea mennä ja saada oikeaa kontaktia.

    olisi syytä käydä, eikä vain vain turvautua "isojen poikien" kertomuksiin, ei poikuuden lähtö voi pelottaa noin paljoa

    Äänestä

  • toki...Eki on huolissaan vain kristityistä ja heidän uskonnostaan, muslimeilta Eki on valmis pyytämään anteeksi, sillä sehän ei ole meiltä pois...

    Äänestä

Huoratalo on surutalo. On niin surullista, että jonkun täytyy maksaa mistään läheisyydestä. Jos täydellistä iloa haluat, oikea talo on jokainen talo, jossa voit kohdata Jeesuksen Kristuksen. Se voi olla uudestisyntyneen kristityn koti tai jonkin todellisesti kristillisen järjestön tai seurakunnan tila.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskontoa kyllä kirjoitti:

järsii. Mutta niinpä vaan hänen Um toimiessaan lappasi tänne ilotyttöjä töihin 40 kpl.

Vaan eipä Erkki ole ihmiskaupasta huolissaan vaan tekopyhästi siveilee "tunteitten loukkaamisesta" kaikenmaailman muilta tulokkaista.

hahah!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu